RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Сусіди затопили квартиру – подавайте до суду

Якщо, повернувшись додому з роботи, ви виявили, що ваші капці плавають у басейні, на який перетворилася квартира, штукатурка відвалюється, а меблі зіпсовані водоспадом зі стелі, то вас спіткало лихо під назвою залиття квартири. У більшості випадків винні у цьому або сусіди зверху, які забули закрити кран, або старі труби, які не відремонтував ЖРЕП.

Прорвало трубу – судіться зі ЖРЕПом

У разі, якщо причиною залиття стали старі невідремонтовані комунікації, відповідати за пошкодження вашого майна повинна саме організація, на яку покладено обов’язок з обслуговування комунікацій. У багатоквартирному будинку всі комунікації перебувають на обслуговуванні тієї організації, з якою у власника квартири укладено договір. Переважно це ЖРЕП, якому ви регулярно сплачуєте за експлуатаційні витрати, тобто квартплату. Тож якщо вашу квартиру затопило через прорив тих самих комунікацій, відповідати повинна організація, яка займається їхнім обслуговуванням, тобто ЖРЕП.

Якщо ж затоплення сталося з вини сусідів, відшкодувати вам кошти за ремонт помешкання повинні саме вони.

Право вимагати відшкодування завданих збитків ви маєте відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України, де, зокрема, сказано, що: "майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала".

Якщо вас залили, насамперед слід звертатися до ЖРЕПу, щоби звідти надіслали комісію, яка повинна скласти відповідний акт.

Про компенсацію можна домовитися

В акті має бути вказано причини цього випадку, особу, яка винна у цьому.

У вас є два шляхи розв’язання проблеми: домовитися з винуватцями мирним шляхом, тобто вони добровільно відшкодують вартість ремонту, або вимагати відшкодування через суд.

У разі, коли винні у залитті добровільно вирішили відшкодувати вартість ремонту після затоплення – проблему залагоджено. Якщо ж винуватець залиття відмовляється платити, треба звертатися до суду.

Доказом залиття є той самий акт ЖРЕПу. Якщо працівники ЖРЕПу не оцінили розмір шкоди або одна зі сторін заперечує проти вказаної суми, суд має право призначити експертизу, яка визначить вартість матеріалів та ремонтних робіт. Ви можете також самі звернутися до експертної організації, яка дасть відповідний висновок.

Затоплення – це ще й моральні збитки

Окрім відшкодування завданих збитків, ви маєте право також вимагати відшкодування моральної шкоди. Якщо через залиття у вас погіршилися стосунки з близькими, ви зазнали стресу тощо, сміливо звертайтеся за відшкодуванням моральної шкоди. Але при цьому ваші вимоги повинні бути підтверджені свідками або письмовими доказами. Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду зазначено у статті 1167 Цивільного кодексу України. Зокрема там сказано: "Моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини..."

Щоби добратися до сусідської квартири для ліквідації аварії, законність своїх дій можна обгрунтувати статтею 17 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Згідно із цим законом, якщо споживач відсутній або не бажає допустити до квартири представників виконавця і при цьому є всі підстави вважати, що неполадки, які сталися, є можливість усунути тільки в цій квартирі, – вхід до приміщення відбувається без згоди власника. Згідно із частиною 6 цієї статі, під час несанкціонованого доступу повинні бути присутніми відповідальні особи з ЖРЕПу, органів внутрішніх справ, аварійно-ремонтної бригади, і представник будь-якого із сусідніх приміщень. 
Редактор: admin
15-01-2005, 19:02
Коментарів 0 Переглядів 8 968

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.