Така малорухливість може дорого коштувати. У більшості з нас – гіподинамія, або малорухливість, чи, просто кажучи, лінощі. Дістаємося на роботу в автотранспорті, замість того, аби йти сходами – викликаємо ліфт. А людина мусить пройти щодня пішки майже п’ять кілометрів, щоби прогресивно не старіти. Фізична активність нормалізує жировий склад крові, запобігає розвитку атеросклерозу, остеохондрозу і утворенню тромбів, а також має сильну судинорозширювальну дію. Якщо припинити рухатися, то за один календарний день людина проживає два біологічні дні.
Небезпека для жінок
Гіподинамія дуже небезпечна для жінок, адже вона призводить до надмірної ваги і є великим другом целюліту. Чим більше сидіти, не рухаючись, тим швидше розвивається целюліт. Насамперед він з’являється там, де порушено циркуляцію крові та лімфи через бездіяльність м’язів.
Брак руху також пришвидшує настання ранньої менопаузи. У жінок, які живуть у режимі гіподинамії, змінюється еластичність судин, порушується кровообіг на рівні органів малого тазу, а звідси усі гінекологічні проблеми.
Небезпека
для чоловіків
Негативний фактор малорухливості для чоловіків – це надмірна вага і зниження потенції. Сама надвага не така страшна, але вона не приходить сама, її постійні супутники – гіподинамія, підвищення рівня холестерину у крові. Внаслідок цього в організмі значно знижується рівень чоловічого статевого гормону – тестостерону і зникає не тільки можливість, але й бажання влаштувати чергову ніч кохання.
Є вихід
Туризм, спортивні заняття – це те, чим ми так часто нехтуємо. Якщо маєте можливість, займіться плаванням, яке рівномірно розвиває всі системи організму людини. Не забувайте про фізичну активність. Адже у дитинстві ми ганяли м’яча, їздили на велосипедах – і навіть не зауважували, як той рух іде на користь.
Доведено, що…
- люди, які регулярно (не менше трьох разів на тиждень) роблять гімнастику, втричі рідше потерпають від серцево-судинних хвороб, зокрема, гіпертонії, атеросклерозу, інфаркту міокарда та ішемічної хвороби серця);
- гіподинамія – одна з причин розвитку цукрового діабету, дегенеративних змін у суглобах, депресій;
- малорухливий спосіб життя і синдром хронічної втоми різко знижують захисні сили організму – опір інфекціям і негативним факторам довкілля;
- постійна гіподинамія – офісна сидяча робота і крісло біля телевізора – призводять у чоловіків до еректильної дисфункції;
- рухова активність – це природна потреба людини у рухах, тож на роботу – пішки, вдома – зарядка.
6-01-2005, 22:29
0
8 860