Учені-біологи відшукали «загублений рай», куди не ступала нога людини

---
2 112
0
"Загублений рай" – це 300 тисяч гектарів джунглів. Нова Гвінея завжди вважалася одним із найбільш біологічно-різноманітних місць планети. Специфічний гірський ландшафт і особливості клімату сприяли еволюції сотень видів рослин і тварин, які більше ніде на Землі не зустрічаються. Крім того, природне середовище не зазнало впливу людини, і флора та фауна збереглися практично у первісному вигляді.
Ученим не довелося докладати жодних зусиль заради відкриття нових видів флори і фауни.
– Ми були, наче діти в кондитерській крамниці, – каже керівник експедиції, американський орнітолог Брюс Білер. – В який бік не глянеш – всюди дивовижні та небачені речі.
За кілька хвилин після прибуття науковці наштовхнулися на невідому науці дивну пташку з помаранчевою головою, яка харчується медом. Вона одразу ж отримала назву "червонолиций медоїд". Це перший невідомий вид птахів, знайдений у Новій Гвінеї з 1939 року.
Щоби відкрити новий вид тварин, вченим не доводилося навіть виходити за межі свого табору. Адже всі ці звірі, птахи, рептилії, комахи досі не були знайомі з людиною, тому й не відчували жодного страху. Як розповідали біологи, не становило жодних проблем узяти на руки, наприклад, єхидну і віднести її у табір для дослідження. Птахи ж мало не сідали на голови людям, захопившись своїми шлюбними іграми.
"Загублений рай" виявився раєм насамперед для жаб. У горах Фойя виявили 60 видів цих земноводних. Із них 20 – досі не були відомими науці. Найдивовижнішим відкриттям стала жабка довжиною 14 міліметрів. Диво, що її, зважаючи на такі розміри, взагалі вдалося помітити.
Тепер першовідкривачі найбільше занепокоєні тим, як захистити знайдений рай від людини. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.