У Чернівцях сквер біля аеропорту в жахливому стані. За останні півтора року тут розчистили хащі та прибрали великі купи сміття. Проте воно досі тут є, адже люди й далі його викидають, каже мешканець мікрорайону пан Василь. Посередині скверу зробили дорогу – видно сліди від коліс авто, йдеться в матеріал "МБ".
"Люди, які живуть на вулиці Миколаївський, заїжджають від скверу, хоч і мають заїзд з вулиці", – каже чоловік.
Дерева в зеленій зоні теж у жахливому стані: за ними ніхто не доглядає.
"Багато дерев в аварійному стані, від вітру вони падають. Також місцева мешканка тут випасає кіз, а вони об’їдають молоді дерева", – зазначає чернівчанин.
Пан Василь каже, що хтось має пильнувати цей сквер постійно.
"Не тільки за станом парку, а й за станом дерев треба стежити. Одне з дерев, що поруч зі спортивним майданчиком, де час від часу в теплу погоду грають у м’яч діти, впало. Велике щастя, що хлопців не було. Старі дерева падають, а молоді обгризають кози. За кілька років із цього скверу нічого не залишиться", – каже чоловік.
Пан Василь говорить, що від села Чагор до вулиці Фастівської немає жодного острівця зелені, а мешканці району заслуговують на те, щоб вийти ввечері прогулятися у сквері.
"Можна було б тут зробити спортивний майданчик, якісь змагання проводити", – додає чернівчанин.
У міськраді "МБ" відповіли, що наразі сформована ділянка під сквер "зелені насадження загального користування", площею 3,8 гектара. За цією ділянкою доглядає комунальне підприємство "Трест зеленого господарства".
"Ми його обслуговуємо, зокрема здійснюємо санітарне прибирання та очищення. У нас є багато зон, наприклад, центральні вулиці, де дуже багато аварійних дерев. Сквер біля аеропорту не входить у список першочергової зони обслуговування. Ми виграли тендер департаменту інфраструктури та благоустрою на прибирання. До тендеру також є додаток, де є перелік скверів і парків, які ми повинні обслуговувати. А скверу, що біля аеропорту, там немає. Проте ми все одно той сквер час від часу прибираємо. Окрім того, багато наших працівників пішли на фронт, а обрізуванням дерев займається лиш одна бригада", – каже заступниця керівниці "Тресту зеленого господарства" Наталія Гончарова.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.