Не кожна господиня знає, як відмити решітку газової плити. Залишки їжі та жировий шар, пил поступово збільшуються та в'їдаються в поверхню.
Розповідаємо універсальні способи, які допоможуть почистити решітку газової плити від бруду й жиру.
Решітки від газової плити, в залежності від матеріалу, з якого зроблені, бувають:
- Чавунними, вони відрізняються великою вагою, водночас вони вкрай вибагливі в догляді — не витримують жорстких абразивів, агресивних мийних засобів і тривалого контакту з водою.
- Емальованими — до утворення нагару виглядають гладкими і блискучими, бояться механічних пошкоджень.
- Стальними — це найневибагливіші до чищення решітки, у початковому вигляді мають блискучу металеву поверхню, однак у процесі експлуатації зазвичай вкриваються чорним нагаром.
Спосіб миття решітки залежить від її конструкції, найзручніше, звичайно, чистити знімні ґрати. Перед миттям потрібно зняти з решітки, якщо є, всі пластикові й гумові деталі. Залежно від матеріалу виготовлення, решітку можна замочити в розчині мийного засобу, відправити до посудомийної машини або пропарити в духовці. Для очищення важкодоступних місць можна використовувати стару зубну щітку.
Засоби для чищення решітки залежать від матеріалу, з якої вона виготовлена. Розповідаємо про універсальні народні способи чищення чавунної, емальованої чи сталевої решітки газової плити.
Перед тим, як чистити, решітки бажано замочити у воді. Чавунні ґрати погано взаємодіють з водою, а ось емальовані та сталеві перед обробленням краще на кілька годин замочити в гарячій воді із засобом для миття посуду, мийним засобом для кухонних поверхонь або содою.
- Якщо є парогенератор — це найефективніший метод усунути жир і нагар з решітки будь-якого типу. Як пароочисник, можна використовувати духовку — помістіть внизу вогнетривку місткість із водою, а решітку — на рівень вище. Потрібно стежити за рівнем води в піддоні — в міру випаровування її кількість слід регулярно поповнювати. Щоб збільшити ефект, у воду можна додати кілька столових ложок оцту.
- Очистити решітку газової плити можна в пакеті за допомогою нашатиря. Нашатирний спирт залишається лідером серед народних засобів по очищенню решіток. Потрібно пам'ятати, що всі роботи з нашатирем потрібно проводити на відкритому повітрі. Помістіть ґрати в щільний пакет із застібкою і рівномірно розпорошіть нашатир на поверхні решітки. Залишіть решітку в пакеті з нашатирем на ніч, після чого шматки нагару можна легко видалити звичайною кухонною губкою.
- Гірчичний порошок — найбільш екологічний засіб для розчинення жиру. Змішайте суху гірчицю з водою до консистенції кашки та нанесіть суміш на 1-2 години, після чого змийте її. Для посилення ефекту можна додати до гірчичної суміші оцет і засіб для миття посуду.
- Ще один народний рецепт — це проварити решітку в мильному розчині. Натріть господарське мило, додайте канцелярський клей і воду, проваріть решітку в киплячій суміші та залиште на плиті на годину. Після цього помістіть у холодну воду — нагар відійде разом із шаром клею. Цей спосіб не підходить для емалі.
Свіжі забруднення видалити набагато простіше. Тому краще започаткувати звичку щотижневого чищення решіток газової плити від бруду.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-09-2023, 00:30
0
1 286