Не лише вручати повістки, тепер ТЦК можуть складати адмінпротоколи незалежно від місця реєстрації

новини / Новини України / Війна з Росією
1 063
0

У квітні цього року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою розширює повноваження ТЦК. Тепер вони можуть вручати повістки військовозобов'язаним будь-де незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку. Відповідно протоколи за порушення правил військового обліку також можуть складати скрізь.

Якщо раніше адмінпротокол про порушення військового обліку міг складати лише той ТЦК, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, то з ухваленням постанови це зможуть робити будь-який ТЦК незалежно від місця реєстрації порушника.



Порушення правил військового обліку та складання адмінпротоколів

Як це виглядає тепер роз'яснив юрист Владислав Юрчак.

Наприклад, особа перебуває на обліку в Києві знаходиться в Ужгороді де їй вручають повістку. За цією повісткою йому потрібно з'явитись до ужгородського центру комплектування у зазначений на повістці час для уточнення військово-облікових даних.

Військовозобов'язаний не з'являється у належний час до ТЦК.

В такому разі керівник ужгородського ТЦК та СП накладає на особу адміністративне стягнення за ігнорування повістки та не явку до ТЦК.

Юрчак зазначив, що норми КУпАП не містять вказівки щодо необхідності дотримання будь-яких принципів територіальності. Вони лише визначають, керівники ТЦК та СП. від імені ТЦК та СП можуть розглядати справи про адмінправопорушення та мають право накладати відповідні стягнення.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.