Дві викладачки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Карлова та Анастасія Сачко побували на найвищій точці Африки – гірському масиві Кіліманджаро.
Це сталося в суботу, 18 вересня, повідомили викладачки у Facebook, пише molbuk.ua
"Ми розпочали фінальне сходження вночі о 00:15 з табору Barafu Camp, розташованого на висоті 4673 м. Я чомусь не дуже пам'ятаю подробиці, все було як в сюрреалістичному сні. Пам'ятаю ліхтарики, багато ліхтариків, ліхтарики нашої групи та інших груп. Ліхтарики зверху та знизу. Вони постійно рухалися. Пам'ятаю зоряне небо та повний місяць, до якого ми наблизилися впритул", – описала свої враження від походу Олена Карлова.
"Десь в половині другої ночі на висоті 5100 мене накрила гірська хвороба, описувати симптоми якої я тут не буду, стало дуже важко йти. "Pole pole" повторював наш гід, "повільно, повільно" на суахілі. Мені ж хотілося йти "pole pole pole pole". Весь рух перетворився на пошук кисню. Крок - дихай - ще крок - дихай глибоко - не можеш зробити крок - дихай ще. Пам'ятаю, як ми йшли по краєчку темно-синьої хмари, і мені здалося, що я літачок над хмарами. Але ж літачки не дихають - сказав мені мозок. А я - дихаючий літачок... Крок - вдох - вдох - крок - дихай, літачок...", – написала вона.
"Ми робили зупинки кожних двадцять хвилин, коли гіди бачили, що хтось з групи зупиняється, безсильно спершись на палки, або завалившись на камінь. Довгі зупинки робити не можна, бо замерзнеш. Тому попив чаю - і знову наверх в темряву з ліхтариками. Сил у мене на той час не було навіть для того, щоб відкрити флягу з водою. Це робив за мене мій гід на ім'я Манасі, він же забрав у мене рюкзак і тягнув його аж до самого спуску", – йдеться у дописі викладачки.
"Сказати, що я легко забігла на Кіліманджаро я не можу, це буде неправда. До 4500-4600 все було супер: акліматизація проходила без проблем, чудова команда підтримки сходження, організація, фантастичні краєвиди… Але ніч сходження все змінила. Безмежно вдячна нашим гідам та команді підтримки: без них я б то не подужала: моральна та фізична підтримка, відпоювання чаєм, посмішки, pole-pole на вушко, гіпоксія та відібраний рюкзак…", – написала на своїй сторінці Анастасія Сачко.
"Друзі, повірте, шестиденний перехід та важка ніч підйому вартують того, що ми побачили на вершині. Ми були на даху Африки. Done", – повідомила Олена Карлова.
ДовідкаОлена Карлова – доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного аналізу ЧНУ.
Анастасія Сачко – кандидат хімічних наук, доцент ЧНУ.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-09-2021, 10:14
0
2 681