* На правах реклами
Уміння орієнтуватися в маркуванні шин дозволяє швидше підбирати їх - іноді достатньо одного погляду на боковину, щоб зрозуміти, чи підходить та чи інша покришка. Звичайно, ця навичка вимагає часу, але почати розбиратися в маркуванні можна вже зараз, щоб можна було швидше підібрати якісну гуму - це можна зробити, наприклад, в магазині "Шини-Диски":
https://shiny-diski.com.ua/tires/amtel.
Визначення типорозміру шини
Розміри – це основний параметр, який потрібно навчитися читати. Типорозмір вказується на боковині покришки і має формат А / Б-В, де:
- А вказує на ширину профілю в міліметрах;
- Б говорить про процентне співвідношення висоти і ширини гуми;
- У в дюймах показує внутрішній діаметр шини і, відповідно, діаметр диска, з яким вона підійде.
У деяких випадках перед останнім значенням стоїть буква R, наприклад, R17. Таким чином, маркування 225 / 55R17 буде вказувати на 225 мм поперечного перерізу, 55% стосунки значення висоти до значення ширини, і 17 дюймів внутрішнього діаметра 0 або 17 дюймів діаметра відповідного диска.
Маркування розмірів – це найважливіша характеристика. Якщо на колесо поставити гуму з діаметром менше потрібного, довго вона не прослужить. Якщо поставити шину занадто великого типорозміру, колесо не впишеться в колісну арку.
Сезонність шин
З цим параметром простіше – за сезонністю розрізняють тільки зимові, літні та всесезонні покришки. Їх маркування буває різною: деякі виробники вважають за краще безпосередньо вказувати "Summer", "Winter" або "All Season" на гумі, а деякі використовують графічні позначення – сніжинки або сонце.
Для всесезонних шин також часто використовуються позначення AS, R + W і AGT. До іншим позначенням, пов'язаним з сезоном і погодою, відносять:
- MT – більш підходять для їзди по бруду, ніж по асфальтовому покриттю;
- MS – підходять для їзди по снігу і бруду;
- AT – оптимальний варіант для їзди по будь-якому дорожньому покриттю;
- Aqua і інші позначення для води показують на ефективність шин на мокрих дорогах.
Є також додаткові позначення для інших характеристик: F або R для відповідно переднього або заднього колеса. Крім того, на шинах обов'язково повинен бути зазначений бренд виробника – покришки без цього параметра викликають сумніви у своїй якості і надійності.
Ще одна важлива характеристика – індекси навантаження і швидкості. Вони часто вказуються після типорозміру. Ці параметри безпосередньо корелюють з максимально допустимою швидкістю їзди на такій гумі, а також максимально допустимою масою.
Індекс швидкості і індекс навантаження розраховуються за спеціальною таблицею, при цьому часто рекомендується вибирати шини з запасом близько 15% від цих параметрів. Це пов'язано з тим, що авто може відчувати нерівномірні навантаження на вісь, а швидкість його руху може іноді бути більшим за максимальну.
Також існує окрема маркування, що вказує на відсутність або наявність камери в покришці. Якщо вона є, можна побачити позначення TT, яке розшифровується як Tube Type. Якщо камери немає, на гумі стоїть маркування TL – Tubeless.
Дата виготовлення моделі
Ця характеристика теж важлива, адже чим довше шини простоюють, тим менше їх еластичність і придатність до експлуатації в цілому, навіть якщо зберігання відбувається за всіма правилами.
Щоб прочитати дату виготовлення моделі, потрібно подивитися на боковину – там можна зустріти чотиризначний код, де перші дві цифри – тиждень в році, а другі дві цифри – останні дві цифри року виготовлення шини.
Іноді зустрічаються шини з американським типом маркування. На них можна побачити напис DOT, а також додаткові позначення, зазвичай вказуються перед типорозміром. До таких відноситься буква P – вона позначає сумісність моделі з установкою на легковий автомобіль, а також маркування LT, яка вказує на сумісність з невеликими вантажівками.
9-09-2021, 18:30
0
1 564