Навіть якщо під час застуди останнє, чого ви хочете — це їсти, спробуйте додати у свій раціон ці продукти. Вам неодмінно стане легше, і хвороба мине швидше.
Є продукти, які полегшують стан і дозволяють швидше одужати.
ЦитрусовіЦитрусові, як-от апельсини, грейпфрути, мандарини та лимони, містять багато вітаміну С. Він, як нам усім відомо, зміцнює імунітет. Цей вітамін допомагає збільшити вироблення білих кров’яних тілець, які борються з інфекцією.
Деякі дослідники також припускають, що вітамін С може дещо скоротити тривалість застуди. Тому радимо приготувати зігрівальний чай з лимоном та імбиром.
ІмбирДо речі, про імбир. Деякі дослідження показали, що корінь імбиру може мати антимікробні властивості й допомагати боротися з бактеріями, які викликають фарингіт (запалення слизової оболонки глотки). Якщо ви любите пряний і гоструватий смак імбиру, можете жувати його в сирому вигляді або заварити імбирний чай, щоб полегшити біль у горлі.
ЧасникЩе один продукт не для "слабкодухих", часник містить аліцин, який має протизапальні, антиоксидантні та антибактеріальні властивості. Одне дослідження показало, що літні люди, які щодня вживали екстракти цибулі та часнику, легше відновлювалися після респіраторних інфекцій.
Хтось може вживати часник сирим, хтось додавати у страви, а хтось навіть пити мегазасіб — імбирний чай з часником проти застуди.
МедКоли ми хворіємо, чай з медом з гостя перетворюється на резидента нашого раціону. Тут все очевидно: мед має антимікробні властивості, які можуть допомогти в лікуванні інфекцій. Було виявлено, що цей продукт бджільництва є більш ефективним, ніж деякі інгредієнти дитячих ліків проти кашлю.
Одне застереження: ніколи не давайте мед дітям до 12 місяців, оскільки він вважається сильним алергеном.
КуркумаКуркума — чудова спеція родом з Індії, яка не тільки надає стравам кольору, а й містить куркумін — сполуку з протизапальними та антиоксидантними властивостями. Деякі дослідження показують, що вона може допомогти в боротьбі з інфекціями.
Ви можете як приправляти порошком куркуми ваші улюблені страви, так і приймати її як харчову добавку.
МоркваМорква — добре відомий коренеплід, і відомий він не в останню чергу через великий вміст бета-каротину. Цей рослинний пігмент не тільки зберігає засмагу, а й може покращити роботу імунної системи.
Ви можете споживати моркву сирою, робити з неї салати, рагу, супи та смузі. Також з нею можна приготувати смачні кубики для імунітету.
Листова зеленьЛистові зелені овочі, до яких належать шпинат, капуста та салат ромен, містять вітаміни, мінерали та антиоксиданти під назвою поліфеноли, які захищають клітини від пошкоджень. З листової зелені вдаються смачні салати, смузі, рагу. Приготуйте вітамінну бомбу — шпинатний фреш з морквою та яблуком.
КівіКіві — це справжній скарб. Вони містять вітаміни С, Е, фолати, калій, мідь, вітамін К і поліфеноли. Дослідження показало, що діти дошкільного віку, які регулярно їли ківі голд, рідше хворіли на застуду або грип.
Жирна рибаЖирна риба, така як лосось, анчоуси та тунець, є хорошим джерелом білка, вживання якого особливо важливе під час застуди. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в лососеві, навіть мають протизапальну дію. Ця благородна червона риба також містить багато вітаміну D, важливого для нашої імунної системи. Що приготувати? Під час застуди смакуватиме вершковий суп з лососем.
Під час застуди важливо включати у свій раціон здоров їжу. До обов’язкових продуктів належать зелені листові овочі, часник, імбир, морква, мед тощо. Їжа, яка містить вітаміни, мінерали, антиоксиданти та має протизапальні властивості, може допомогти полегшити симптоми захворювання та швидше відновитися.
29-11-2024, 12:00
0
483