Мігрень — це більше, ніж звичайний головний біль і вона може суттєво вплинути на якість життя.
Видання HealthLine розповіло, що певні продукти здатні полегшити чи запобігти нападам мігрені. Магній, омега-3 жирні кислоти та продукти можуть бути особливо корисними.
Майже кожна людина час від часу стикається з головним болем, але для тих, хто має мігрень, біль може бути набагато сильнішим і супроводжуватися такими симптомами, як нудота, чутливість до світла та звуків. Вчені зазначають, що харчування може відігравати важливу роль у лікуванні мігрені та зміни у раціоні іноді допомагають зменшити частоту чи тяжкість нападів.
Певні продукти містять високу кількість мінералів, вітамінів і жирних кислот, що можуть допомогти запобігти мігрені. І хоча продукти, що викликають головний біль, можуть відрізнятися для кожної людини, існує загальний список продуктів, які сприяють покращенню самопочуття.
Магній є важливим мікроелементом, що допомагає у функціонуванні нервової системи. Дефіцит магнію іноді пов’язаний з мігренню, тож продукти, багаті на нього, можуть допомогти зменшити напади головного болю. До них належать: темна листова зелень (шпинат, капуста), авокадо, тунець, банани.
Омега-3 жирні кислоти мають протизапальну дію, що може полегшити симптоми мігрені. Продукти, багаті омега-3 жирними кислотами, включають: риба, така як скумбрія і лосось, насіння (чіа, льону), бобові (соєві боби, квасоля).
Збільшення харчових волокон в раціоні пов’язане зі зменшенням частоти нападів мігрені. Продукти з високим вмістом клітковини включають: цільні зерна (овес, ячмінь), фрукти (яблука, груші), овочі (броколі, морква), картопля, квасоля та інші бобові.
Зневоднення є частою причиною мігрені, тому вживання достатньої кількості води щодня допомагає зменшити тяжкість і частоту головного болю. Деякі чаї також можуть бути корисними, зокрема імбирний чай, що зменшує симптоми нудоти, і м’ятний чай, який допомагає при головному болю.
Певні продукти та хімічні речовини, які містяться в них, можуть стати тригерами мігрені. Деякі продукти можуть викликати напади, але в кожного вони індивідуальні.
Нітрати: містяться у в’яленому м’ясі та хот-догах.
Глутамат натрію: додаток, що часто зустрічається в оброблених харчових продуктах.
Штучні підсолоджувачі: особливо аспартам і сукралоза.
Тирамін: міститься в ферментованих продуктах, витриманих сирах і деяких видах свіжоспеченого хліба.
Фенілетиламін: амінокислота, що міститься в шоколаді, горіхах, цитрусових, соєвих продуктах та оцті.
Алкоголь: зокрема, вино та пиво.
Молочні продукти та морозиво.
Кофеїн.
Глютен: білок, що міститься в пшениці та деяких інших зернових.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-11-2024, 23:11
0
717