Вкусив кліщ: які аналізи потрібно здати

Здоров'я
497
0
Вкусив кліщ: які аналізи потрібно здати

З настанням тепла активізувалися кліщі – особливо у лісах, парках і навіть на дачних ділянках. Укус цього маленького паразита не завжди призводить до інфікування, але ігнорувати його теж не можна: кліщі переносять небезпечні хвороби, зокрема хворобу Лайма (бореліоз).

Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекція, яку спричиняють бактерії роду Borrelia, які потрапляють в організм людини через укуси іксодових кліщів, повідомляє 24 Канал з посилання на Ескулаб.



Хвороба Лайма в Україні

Захворювання розвивається у кілька стадій і без своєчасного виявлення може викликати тяжкі ураження серця, суглобів, нервової системи та шкіри. Серед можливих ускладнень: параліч лицевого нерва, запалення очей, артрити й інші розлади.

В Україні кліщові інфекції є доволі поширеними. Наприклад, лише у 2024 році було зареєстровано понад 5 тисяч випадків хвороби Лайма, а в попередні роки кількість пацієнтів перевищувала 3 тисячі щороку.

Що робити після укусу кліща

Інфекціоністи радять через 2 – 3 тижні після укусу обов’язково здати аналіз крові на антитіла до Borrelia. Річ у тім, що імунна система починає виробляти специфічні антитіла не одразу, тому надто рання діагностика може дати хибний результат.

Варто пам’ятати: навіть за відсутності симптомів не можна бути впевненим, що зараження не відбулося. Іноді хвороба Лайма протікає без жодних ознак, а перші прояви можуть виникнути місяці чи навіть роки. В організмі борелії можуть існувати у так званій "цистній" формі понад 10 років, залишаючись неактивними.

Несвоєчасна або неправильна діагностика небезпечна, бо може призвести до розвитку хронічної форми захворювання, тривалої непрацездатності та тяжких ускладнень. Якщо ж лабораторний аналіз підтвердив наявність збудника, потрібно обов’язково звернутися до свого лікаря для початку курсу лікування.

Симптоми хвороби Лайма
Перші ознаки хвороби Лайма можуть з’явитися у проміжку від 3 до 30 днів після укусу. Найхарактерніша – мігруюча еритема: червона пляма, яка виникає на місці укусу та поступово розширюється, зі світлішою ділянкою посередині. Можливі також лихоманка, озноб, головний біль, підвищена втомлюваність та болі у суглобах.

Своєчасна діагностика, уважність до власного самопочуття й консультація з лікарем – найнадійніша стратегія у сезон активності кліщів. Кліщовий укус – це не дріб’язкова неприємність, а проблема, яка потребує вашої уваги.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!!!

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим
27 червня, 2025
Із липня для студентів та школярів зміниться вартість проїзду в громадському транспорті Чернівців
У Чернівцях в суботу низка будинків залишаться без водопостачання: будуть підвозити воду
У Чернівцях звільнився з посади директор департаменту урбаністики та архітектури
Не стало захисника із Буковини Віталія Шалаєва
26 червня, 2025
Із російського полону повернувся буковинський захисник Петро Щербатий
Пробули у полоні понад три роки: Україна повернула ще одну групу захисників
ДТП на Буковині: водій мопеда впав та травмувався