Не 1,5 літра: скільки пити води на день, як зберігати та чому тепла краще за холодну

Здоров'я
1 385
0
Не 1,5 літра: скільки пити води на день, як зберігати та чому тепла краще за холодну

Нутриціологиня Наталія Гончарик дала поради щодо правильного споживання води, про те, скільки води треба пити, як її зберігати, та яку вибрати — теплу чи холодну.

Про це пише NV.



У програмі Ранок Вдома, яка виходить на каналі Дім, ведучі Ірина Хоменко і Денис Мінін поспілкувалися із нутриціологинею Наталією Гончарик. Вона дала відповіді на поширені питання: для чого людині потрібна вода і скільки її слід вживати, щоб почуватися добре, чи дійсно тепла вода корисніша за прохолодну, у чому краще її зберігати і як розрахувати свою індивідуальну норму споживання.

Тіло людини складається із клітин. Всі вони заповнені цитоплазмою, яка на 70% складається з води. Саме тому вона життєво необхідна для нормального функціонування організму — пояснює нутриціологиня: "Вчені розрахували, що на кожен кілограм маси тіла потрібно 30−40 мл води. До того ж у цю кількість входять супи, чай та кава".

Рекомендації про 1,5 літра води на день не є актуальними. Правильний розрахунок вживання води залежить від ваги людини і інших факторів, зокрема, пори року: влітку люди потребують більше рідини, взимку — набагато менше; активності людини — якщо вона активна, займається спортом — потребує більше води, якщо ж веде сидячий спосіб життя — менше тощо.

"Треба орієнтуватися на власні відчуття. Наприклад, головний біль може бути ознакою недостатньої кількості води в організмі, але ідеальним показником є колір сечі. Сеча має бути світло-жовтого кольору, а темніша — це сигнал, що води недостатньо. Ще можна зробити ковток води. Якщо хочеться зробити наступний — організм потребує більше води. Не відчуваєте потреби — можна не пити далі", — радить експертка.

Яку воду краще пити: з джерела, кип’ячену, холодну чи теплу

"Якщо ви живете в горах, і там б'є джерело, а іншого способу дістати воду немає, то люди вживають джерельну воду. Щодо бутельованої води — важливо, де вона зберігається. Якщо пляшка з водою довго стоїть на сонці, там можуть початися процеси виділення шкідливих речовин із пластику, що не є добре. Ще не можна довго возити пляшки води в машині, де вони можуть нагріватися від сонячного проміння і тепла в салоні. Не рекомендують вживати воду з пластмасових пляшок, оскільки частинки пластику можуть потрапляти в воду, а найкращий спосіб зберігати воду — у скляних пляшках", — пояснює фахівчиня.

Щодо теплої чи холодної води — все індивідуально. Комусь може не подобатися тепла, комусь — холодна. Однак, завдяки теплій воді можна зігрітися, а також вона покращує жовчовиділення, швидше всмоктується клітинами організму і швидше насичує його вологою. Особливу увагу слід звернути на старших людей, адже у них знижене відчуття спраги. Вони її можуть не відчувати, але насправді перебувати у дефіциті води. Тому важливо дбати про те, щоб люди старшого віку по трошки, але систематично пили воду та поповнювали свій водний баланс.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!!!

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
13 126
Гроза та сильний вітер: на Буковині очікується різка зміна погоди
7 324
Сильна магнітна буря: вчені попередили про потужний геомагнітний шторм і скільки днів він триватиме
7 227
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
6 295
У боях за Україну загинув випускник юридичного факультету ЧНУ Олександр Товарніцький
5 759
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
5 239
«Ці кошти можуть стати єдиною надією»: у Чернівцях триває збір на допомогу для постраждалих від ракетного обстрілу
4 412
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
4 078
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
3 834
Росія могла вдарити по Чернівцях ракетою Х-101 із касетною бойовою частиною: що відомо
3 702