І навіть кава: продукти, які можуть прискорити ваше старіння

Здоров'я
2 334
0
І навіть кава: продукти, які можуть прискорити ваше старіння


Ви знаєте, що їжа, яку ви їсте, впливає на все: від талії до настрою. Проте, ваша дієта також може відігравати роль у тому, наскільки ви старієте.

Про це пише New Voice.



Кілька досліджень досліджували зв’язок між популярними дієтами та старінням: було доведено, що середземноморська дієта уповільнює прогресування старіння, а продукти, багаті антиоксидантами та поживними речовинами, як-от вітамін Е та холін (горіхи, яйця та риба), здається, мають захисний вплив на когнітивне здоров’я. Але як щодо продуктів, які мають протилежний ефект?

У типовому раціоні більшості людей багато цукру, жиру та солі, консервантів та інших хімічних сполук. Такі види їжі призводять до запальної реакції, яка може негативно вплинути на ДНК, що може призвести до старіння. Ці шість продуктів можуть прискорити процес.

1. Кава

Потрібна зарядка, щоб почати працювати вранці? Ви можете обмежитися парою чашок. Кавомани, які вживали більше шести чашок кави на день, як правило, мали менший об'єм мозку та на 53% вищий ризик діагностування деменції порівняно з любителями, які пили рідше. Кожні 100 мг кофеїну (приблизно еквівалентно одній чашці кави) були пов’язані з 2,4 роками прискореного старіння. Але вам, можливо, не доведеться зовсім відмовлятися від ранкової чашки.

Є ще багато досліджень, які свідчать про користь кави. Фактично, помірна кількість пов’язана з численними перевагами для здоров’я від покращення сили м’язів до зниження ризику серцево-судинних захворювань. Деякі дослідження навіть показали, що ті, хто випивав від 1,5 до 3,5 чашок кави на день, мали на 21% менше шансів померти протягом періоду дослідження, ніж ті, хто не п'є.

2. Молочні продукти

Споживання молока асоціюється з меншим ризиком серцево-судинних захворювань, остеопорозу та колоректального раку, але все більше досліджень вивчають недоліки молочних продуктів. Цільне молоко може бути особливо проблематичним. На додаток до вищих показників раку передміхурової залози та хвороби Паркінсона, це було пов’язано з вищими показниками зниження когнітивних функцій у літніх людей і прискореним біологічним старінням.

Незбиране молоко має вищий вміст жиру, і було проведено дослідження, пов’язане з дієтами з високим вмістом жиру та запаленням. Коли починається запалення, клітини не здатні ефективно регенерувати й починають деградувати.

3. Гостра їжа

Додавання в їжу занадто великої кількості спецій може підвищити ризик розвитку деменції. Дослідники спостерігали за групою літніх китайців протягом 15 років і виявили, що ті, хто постійно споживав понад 50 грамів (приблизно ¼ чашки) чилі на день, мали нижчі когнітивні показники, ніж ті, хто їв менш гостру їжу.

4. Сіль

Ні для кого не секрет, що натрій важкий для вашого серця. У багатьох людей надлишок солі в їжі підвищує артеріальний тиск. Високий кров’яний тиск пов’язаний із підвищеним ризиком інсульту, серцевих захворювань і вікових хронічних захворювань. Дієтичні рекомендації для американців радять обмежити споживання натрію до 2300 міліграмів на день, але більшість американців споживають на 50% більше, можливо, через те, що натрій ховається в різних продуктах, від приправ і пластівців до плавленого сиру.

Ці приховані джерела натрію можуть завдати шкоди вашому мозку. Дієти з високим вмістом натрію, яке в одному дослідженні визначено як понад 12 000 міліграмів (або 2,1 чайної ложки) на день, були пов’язані зі зниженням когнітивних функцій і збільшенням ризику когнітивних розладів на 330%.

5. Вуглеводи

Маєте стосунки любові-ненависті до вуглеводів? Так само і наука. Кето-дієта з високим вмістом білка/низьким вмістом вуглеводів може пришвидшити старіння ваших органів або покращити роботу мозку (або ні). Попри те, що дослідження суперечливі, ясно одне: вуглеводи викликають запальну реакцію, яка негативно впливає на ваше здоров’я. Але ключ, як завжди, у помірності.

6. Штучний підсолоджувач

Вживання однієї дієтичної газованої води на день асоціювалося з підвищеним ризиком деменції, а споживання більшої кількості штучних підсолоджувачів було пов’язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт та інсульт. Вчені, проте, називають цей зв’язок "незначним" і зазначають, що це можна пояснити іншими факторами ризику, включаючи дієти з високим вмістом червоного та обробленого м’яса та ультраоброблених продуктів.

Проте, штучні підсолоджувачі — це хімічні речовини, створені людиною, щоб змусити мозок подумати, що він їсть цукор, але без калорій. Кожного разу, коли у вас є такий тип сполуки, який запускає мозок і викликає запалення, це негативно.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Вчені з’ясували, що впливає на апетит – і це не просто звичка
Скільки потрібно ходити, щоб схуднути: тренери спростували магію 10 тисяч кроків
Учені назвали спосіб зробити жирну їжу кориснішою для організму
Рейтинг найбільш шкідливої для емалі їжі
Чому корисно їсти фісташки: названо п'ять переваг цих горіхів
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
40 904
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
18 821
У Чернівцях горіла церква: що відомо
12 328
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
11 124
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 932
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
9 662
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 409
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
8 282
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 929
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 863

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм