RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Кора дуба і прополіс – від грипу

"Два місяці тому захворіла на ГРЗ. Була на лікарняному, лікувалася. Щойно вийшла на роботу, знову відчула слабкість, підвищилася температура, з’явився нежить, головний біль, біль у горлі. І так уже два місяці "лікуюся", на роботу ходжу хвора. Порадьте, будь ласка, що мені робити". Алла К., м. Чернівці.

– Ми самі повинні зміцнювати захисні сили організму, а перед епідемією особливо. А що робити якщо, незважаючи на всі методи боротьби із грипом та іншими вірусними інфекціями, ви таки захворіли? Відповідь проста – лікуватися, – говорить терапевт Інесса ОЛИВКА. – Не займайтеся самолікуванням, а викличте лікаря. І навіть якщо ви порівняно легко перенесли грип, припиняти лікування не можна.

Легке захворювання – важкі ускладнення

За словами лікаря, після хвороби ви ще є носієм інфекції. І, самі того не підозрюючи, можете заразити оточуючих, як вдома, так і на роботі. По-друге, захворювання, яке ви легко перенесли, може мати ускладнення, які найчастіше відбиваються на життєво важливих органах (нирки, головний мозок, серце тощо).

– Хвороби підстерігають тих, у кого слабкі захисні сили та імунітет. Зміцнити імунітет ви можете самостійно, – радить Інесса Омелянівна. – Звичайно, під час епідемії не найкращий час починати загартовуватися, якщо ви цього не робили раніше. Але допомогти своєму організму можна. Раджу вранці приймати контрастний душ. Якщо це неможливо, просто помийте холодною водою шию, вуха, потилицю. Можна обтерти все тіло спочатку вологим, а потім сухим рушником. Після теплого душу непогано помити ноги холодною водою, після чого добре їх розтерти, одягнути теплі шкарпетки і швидко походити хвилин 15-20. Ця процедура особливо корисна, якщо ви відчуваєте перші симптоми хвороби.

Не менш важливе загартовування горла, особливо під час епідемії грипу. Розпочинати його не варто одразу з холодної води. Спочатку полощіть горло водою кімнатної температури, поступово знижуючи її. Додайте до води настій лікувальних трав. Для полоскання горла підійдуть шавлія, календула, звіробій. Замість трав’яних настоянок можна додавати до води для полоскання ментолову або евкаліптову олію (10-15 крапель на
1 склянку води). Добре полоскати горло водним розчином морської солі, соку лимона або яблучного оцту. Дітям допомагає полоскання медовою водою (2 ч. л. на 1 склянку води).

– Бажано, щоби мед був вдома завжди, а в період епідемії грипу –обов’язково. Мед – сильний антибактерійний засіб, – додає лікар. – Щоби попередити хворобу, вживайте натще і перед сном 1 ч. л. меду. Додавайте мед до теплих напоїв протягом дня.

Синій йод попередить вірусні інфекції

 Маленький шматочок прополісу можна жувати 15-20 хвилин.
 Під час епідемії грипу та ГРЗ як дорослим, так і дітям корисно приймати відвар кори дуба: 2 ст. л. подрібненої кори дуба залити 1 скл. води, кип’ятити 30 хвилин і через 5 хвилин процідити. Пити, додаючи мед.
 Не забудьте про риб’ячий жир. Нині в аптеках його продають у желатинових капсулах.
 Під час бактерійних та вірусних інфекцій ефективний синій йод. Щоправда, нині в аптеках він буває вкрай рідко, але його легко приготувати самостійно. В 50 мл теплої води розведіть 10 г картопляного крохмалю (1 ч. л.), додайте стільки ж цукру і 0,4 г лимонної кислоти (на кінчику ножа). Потім прокип’ятіть 150 мл води і до окропу тонкою цівкою влийте отриманий крохмальний розчин. Остудіть і додайте 1 ч. л. 5% настоянки йоду. Розчин повинен бути інтенсивного синього кольору. Приймайте по 1 ч. л. один раз на день протягом двох тижнів. Ліки можна зберігати за кімнатної температури протягом двох місяців. Синій йод покращує імунітет і здатний попередити вірусні інфекції.
Леся ТОКАРЮК
2-12-2010, 13:05
Коментарів 0 Переглядів 3 574

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.