Постійне сонливість може бути пов'язане з багатьма факторами, зокрема стрес, втому, хронічні захворювання або вплив деяких медикаментів, таких як антидепресанти.
Щоб дізнатися точну причину, рекомендується звернутися до терапевта, який проведе детальне опитування, обстеження і за необхідності направить до сомнолога,
повідомляє 24 Канал з посиланням на
Sleep Foundation.
До яких наслідків може призвести забагато снуДослідження показують, що існує зв’язок між довгим сном і зниженням рівня енергії. Коли людина спить занадто довго, це може призвести до погіршення працездатності, проблем з пам’яттю, підвищеної тривожності та постійної сонливості протягом дня.
Ось можливі наслідки довгого сну:- Серцево-судинні захворювання – занадто довгий сон може підвищити ризик розвитку серцевих хвороб.
- Зайва вага – тривалий сон знижує фізичну активність, що призводить до меншого витрачання калорій.
- Цукровий діабет – хоча прямого зв'язку між діабетом і тривалим сном немає, надмірний сон часто веде до малорухомого способу життя та набору ваги, що збільшує ризик захворювання.
- Проблеми з концентрацією – занадто багато сну може ускладнювати виконання звичайних завдань. Якщо людина спить довго, але часто прокидається, вона не отримує необхідного для відновлення сну, який є життєво важливим для нервових клітин мозку.
- Депресія – цей стан може бути як причиною, так і наслідком. Депресія може змусити людину спати довше, а тривалий сон може загострити депресивний стан.
- Головний біль – у людей, які страждають від частих головних болів, тривалий сон може посилювати напади. Дослідники вважають, що це пов’язано з тим, що надмірний сон активує певні нейротрансмітери в мозку.
Чому постійно хочеться спатиОсь деякі фактори, що сприяють підвищеній сонливості:
Психологічні: стрес, депресія, тривога.
Фізичні: залізодефіцитна анемія, знижена функція щитоподібної залози, синдром обструктивного апное сну, побічні ефекти ліків і деяких добавок до їжі.
Спосіб життя: надмірне вживання алкоголю та кофеїну, робота в нічні зміни.
Іноді організму потрібен додатковий час для відновлення: наприклад, можна виділити час для денного сну, якщо робочий графік особливо напружений або ви сильно втомилися.
Однак, якщо такі додаткові години сну не сприяють поліпшенню самопочуття, варто проконсультуватися з терапевтом. Спеціаліст допоможе з'ясувати причини сонливості і призначить лікування. Якщо проблема полягає в якості сну, він направить до сомнолога.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!!!Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-01-2025, 01:00
0
853