Не бадьорить, а навпаки: чому кава викликає сонливість

Здоров'я
1 525
0

Кава є найпопулярнішим стимулятором, у США її споживають майже 75% американців.

Звісно, багато людей смакують цей напій та цінують його за смакові нюанси, але і прагнуть також отримати бажаний заряд енергії зранку чи протягом дня. Про це пише NV.



Дехто почувається бадьоріше після чашки кави, але іноді людям важко не спати. Чому кава викликає сонливість? Якщо ви відчули хвилю втоми після вживання кофеїну, можливо, ви теж не знаєте відповіді. Питання про те, як кава і втома взаємопов'язані, може бути заплутаним, особливо враховуючи відому репутацію кави як напою, який не дає заснути. Ось кілька причин, чому ви можете відчувати втому після вживання кави.

Чому кава викликає сонливість?

Любителі кави можуть відчути ефект, протилежний бажаному після вживання кави, залишаючи їх більш втомленими та млявими, ніж перед цим. Сонливість після вживання стосується не всіх. Люди, які п’ють каву регулярно, також можуть помітити втому більше, ніж ті, хто п'є час від часу. Ось чому.

Вплив на рецептори аденозину

Ви можете відчувати сонливість після вживання кави, оскільки кофеїн блокує рецептори аденозину в мозку. Аденозин є важливою хімічною речовиною, яка впливає на наші цикли сну та неспання. Як правило, рівень зростає протягом дня і знижується під час сну, оскільки молекули зв’язуються з рецепторами в мозку, щоб підготувати тіло до сну. Однак вживання кави може перешкоджати цьому природному процесу та зв’язуванню аденозину з відповідними рецепторами.

Хоча ви можете почуватися добре відразу після вживання кави, рецептори аденозину знову почнуть зв’язуватися, коли кофеїн зменшиться. Таким чином, ви можете відчути хвилю втоми, що готує вас до полуденного сну.

Толерантність до кофеїну

Вона часто впливає на тих, хто постійно п'є каву, оскільки організм адаптується до регулярного споживання. У міру розвитку толерантності організму буде потрібно все більше і більше, щоб відчути "стимулюючі" ефекти. Концепція "толерантності до кофеїну" настільки реальна, що деякі любителі кави задаються питанням, чи є взагалі він у їхніх чашках. Дослідження показали, що мозок з часом адаптується до регулярного вживання кофеїну. Це означає, що людина, яка щодня вживає каву, вироблятиме більше аденозинових рецепторів, зв’язуючи більше аденозину та зменшуючи "стимулюючі" відчуття від вживання.

Рівень цукру в крові

Більшість із нас інколи відчували фактичне падіння рівня цукру в крові, особливо після важкої їжі. Однак кофеїн також може впливати на метаболізм глюкози та рівень цукру в крові. В одному дослідженні вчені виявили, що споживання 100 мг кофеїну погіршує метаболізм глюкози. Хоча споживання може не вплинути на рівень цукру в крові, люди з проблемами обміну речовин або діабетом можуть помітити, що кава ще більше втомлює їх.

Ще одним фактором того, чому кава може вас втомити, може бути те, що ви додаєте в чашку. Багатьом любителям кави важко додавати цукор або, можливо, споживати розфасовану каву, яка містить цукор. Прихований цукор може вплинути на рівень цукру в крові, змушуючи почуватися більш втомленим. Перехід на каву без цукру, наприклад, додавання кавових сиропів без цукру, може допомогти підтримувати здоровий рівень цукру в крові.

Кавовий цикл сну

Вплив кофеїну на рецептори аденозину, підвищення толерантності та зміни рівня цукру в крові - все це сприяє тому, чому кава викликає у нас сонливість. Однак, можливо, однією з найбільш очевидних причин сонливості від кави є нескінченний "цикл сну від кави". Уявіть собі: ви прокидаєтеся після ночі нерегулярного сну і поспішаєте випити дві чашки кави. Потім настає полудень, і ви знову відчуваєте млявість, випиваючи ще одну чашку. Ви доживаєте до 15:30 і випиваєте останню чашку (або дві), щоб завершити робочий день. Перш ніж ви це усвідомите, ви втратили облік кількості чашок, які випили за день.

Вживання всього цього кофеїну зрештою впливає на якість вашого сну та цикл, коли приходить час спати цього дня. Дослідження показують, що кофеїн може значно впливати на нормальний цикл сну, ускладнюючи засинання. Це спричиняє поганий нічний сон, через що наступного дня у вас більше сонливості вдень. Потім цикл продовжується, коли ви тягнетеся за іншою чашкою кави, щоб витримати наступний день. Хоча це явище не може залишити вас втомленими відразу після випитої чашки, це нескінченний цикл, який сприяє відчуттю втоми день за днем.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!!!

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
22:23
У якій країні ЄС можна оперативно отримати громадянство
22:00
У Чернівцях відремонтують ще один міжбудинковий проїзд
21:38
Гороскоп на 22 лютого для всіх знаків зодіаку
21:20
Медик розповів, що спричиняє 80% випадків інсульту
20:58
Найпопулярніші паролі, які можна зламати за секунди: перевірте, чи є ваш у списку
20:37
Поліцейські попереджають про шахрайство: буковинці втрачають тисячі гривень
20:18
Активізуються інформаційні диверсії: СБУ зробило важливе попередження
19:59
У Чернівцях померла відома рестораторка
19:41
Вдарив відром в обличчя: у Чернівцях побилися водійка та працівник мийки
19:20
Від музичного вечора до вистав для дітей: куди піти на вихідних у Чернівцях - дайджест
19:00
Модернізація пункту пропуску «Порубне»: на якій стадії роботи
18:40
На Буковині податківці створили Консультаційний центр: допомагають розібратися із заблокованими податковими накладними
18:19
У перинатальному центрі Чернівців жінка народила трійню
18:18
Чи дійсно якість телевізорів Xiaomi відповідає їх ціні?*
реклама
17:58
Не "батон" і не "суп": як правильно називати популярні страви українською
17:41
Освіта, промисловість: де в Україні найбільше бракує працівників
17:19
Росіяни продовжують тиснути під Покровськом: Генштаб розповів про ситуацію на фронті
16:59
Чернівецька ОВА рекомендує закладам освіти піти на карантин на 10 днів
16:45
Вчені розповіли, як худнути без дієт: потрібно дотримуватися п’яти правил
16:36
На Буковині попрощалися із захисником Дмитром Олійником
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм