Чорнобривці — це не лише красиві квіти, що стали традиційними для української культури, а й смачна та корисна для здоров’я добавка в їжу.
Про це
пише NV.
Чорнобривці можуть бути сумішшю помаранчевих, жовтих, змішаних, червоних, кремових і бордових квітів. Вони потребують багато сонячного світла з вологим ґрунтом. Цим квітам потрібно приблизно 45−50 днів для цвітіння після посіву, тому у приміщенні слід проводити в кінці березня або на початку квітня. Їх можна вільно висаджувати на грядках, бордюрах, бордюрах, горщиках і ящиках. Відцвілі головки слід видаляти для додаткового цвітіння. Вони ростуть майже на будь-якому ґрунті, однак чорнобривці процвітають на помірно родючому, добре дренованому ґрунті.
Чорнобривці походять з Південної Америки. Ацтеки називали їх campasúchil, "квітка 400 життів", яка високо цінувалася за свої цілющі властивості. Її використовували для лікування лихоманки та болю в шлунку. Чорнобривці також були священними для культури мая, і в культурі ацтеків, і в культурі мая ця рослина часто використовувалася для вшанування богів і духів. Духівники мая вмивалися відваром чорнобривців перед тим, як закликати духів.
Аромат чорнобривців відлякує тварин і комах, а також нематод (мікроскопічних черв’яків, що живуть під землею) та інших шкідників протягом трьох років. Квіти краще висаджувати впереміж з овочами, щоб відлякати комах. Чорнобривці виділяють у своїх коренях речовину, яка особливо ефективно відлякує нематод. Цей ефект може зберігатися кілька сезонів. Французькі чорнобривці також чудово відлякують білокрилок. Мексиканські своєю чергою є найефективнішим сортом для відлякування комах. Він настільки потужний, що відлякує навіть зайців із саду.\
Шість переваг чорнобривців для здоров’я
Чорнобривці належать до родини айстрових (Asteraceae) або складноцвітих (Compositae). Ці квіти мають жовто-оранжевий колір і утворюють невеликі суцвіття з пелюсток, які збирають і сушать через їхні численні лікувальні властивості. Додавання чорнобривців у раціон може допомогти при лікуванні висипу, алергії, екземи, дерматиту; болю, набряку і почервоніння, спричинені м’язовими судомами, при травмах або розтягненнях; запаленні очей і свербежі, також при кон’юнктивіті; грибкових інфекціях і т. д.
1. Чорнобривці можуть полегшити перебіг лихоманкиУ Мексиці насіння чорнобривців, як сире, так і підсмажене, століття
ями використовували для лікування кишкових глистів. Листя і коріння також використовуються для приготування проносного чаю, який також допомагає при лихоманці й загальних болях у шлунку. Було проведено кілька досліджень NIH щодо антимікробної дії чорнобривців.
2. Чорнобривці корисні для кровообігуБотанічні дослідження показують, що чорнобривці містять багато активних компонентів, у тому числі різні антиоксиданти та леткі олії. Саме вони відповідають за яскравий колір і сильний запах квітів, що сприяє покращенню кровообігу і боротьбі з запаленням.
3. Чорнобривці помічні при лікуванні інфекцій очей та статевих органівМазі з чорнобривців здавна використовували для лікування грибкових інфекцій статевих органів, ніг, очей, рота, шкіри, а також для зменшення геморою, анальних тріщин і кандидозу.
4. Чорнобривці корисні для сповільнення старінняДослідження показують, що десятки активних хімічних речовин квітів роблять їх природною цитотоксичною, гепатопротекторною та спазмолітичною рослиною, що було продемонстровано в експериментах на тваринах та людях. Екстракти, отримані з квітки, знижують рівень С-реактивного білка та цитокінів і захищають клітини від пошкодження вільними радикалами — однієї з основних причин старіння та руйнування клітин. Корисні речовини, що містяться у квітах не тільки контролюють окислювальну шкоду від вільних радикалів, які можуть впливати на ніжні тканини, наприклад, очі, але й захищають від інфекцій шкіри, шлунково-кишкового тракту та статевих органів, спричинених вірусами або бактеріями.
5. Вживання чорнобривців допомагає зменшити біль при гемороїОскільки лікування чорнобривцями може сприяти загоєнню тканин і зменшенню набряку, багато хто вважає, що місцеве застосування чорнобривців в області ануса або геніталій допомагає зменшити симптоми геморою або анальних розривів (також званих анальними тріщинами). Одне дослідження на тваринах, яке вивчало вплив лікування чорнобривцями на кровоточиві рани, показало, що використання продукту протягом восьми днів призвело до майже 90-відсоткового закриття тканинних ран, порівняно з лише 51 відсотком тих, хто не застосовував лікування.
6. Чорнобривці можуть допомгти полегшити судоми та спазмиСпазмолітичні властивості чорнобривців корисні для полегшення м’язових, шлункових та спазмів під час ПМС/менструального циклу. Квіти здатні зменшувати спазми, покращуючи приплив крові до болючої ділянки та зменшуючи запальні реакції. Квітки можна вживати у вигляді чаю, щоб полегшити травлення та покращити здоров’я печінки, або наносити на живіт у вигляді мазі/екстракту, щоб вони просочувалися в напружені м’язи через шкіру.
Як ввести чорнобривці у раціон
Чорнобривці — їстівні й додають пікантного смаку салатам. Іноді пелюстки готують з рисом, щоб забарвити рис у колір шафрану. Крім того, чорнобривці вирощують у Мексиці на корм для курей, оскільки вважається, що вони дають більш насичені яйця з більш яскравим кольором. Чорнобривці навіть мають декоративне або кулінарне комерційне використання, наприклад, для фарбування харчових продуктів і додавання кольору до салатів (оскільки пелюстки є їстівними). Також їх додають до страв, як спецію. Їх можна висушити, щоб зробити довговічні квіткові композиції, які будуть пахнути протягом багатьох місяців, допомагаючи очистити повітря та відлякуючи шкідників.
Чим можуть чорнобривці зашкодити здоров’ю
Відомо, що крем з чорнобривців добре переноситься навіть людьми з чутливою шкірою. Однак вам слід уникати продуктів з чорнобривців, якщо у вас є відома алергія на амброзію, ромашки, хризантеми, ромашку, ехінацею та інші рослини з тієї ж родини, що й чорнобривці. Про вплив квітів на вагітних жінок або жінок, які годують груддю, відомо небагато, тому краще проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати її всередину або наносити екстракт на шкіру.
Не варто наносити крем з чорнобривців безпосередньо на відкриті рани без рекомендацій лікаря, оскільки це може спричинити подразнення. Почніть з дуже невеликої кількості на шкіру, щоб перевірити вашу реакцію, а потім повільно збільшуйте дозу.
При внутрішньому застосуванні чорнобривців (у вигляді крапель, рідкого екстракту, чаю тощо) можлива взаємодія із заспокійливими препаратами. Дехто помічає, що квітка посилює сонливість, особливо в поєднанні зі снодійними, заспокійливими препаратами або транквілізаторами. Якщо ви приймаєте будь-який з наступних препаратів, проконсультуйтеся з лікарем перед застосуванням.
Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-09-2024, 16:43
0
112 512