Кому не можна їсти диню в жодному разі: користь і шкода продукту для здоров'я

Здоров'я / Їжа
2 697
0

Диня, так само як і огірки, і гарбузи належить до сімейства гарбузових культур. Появи цих стиглих баштанних ми чекаємо весь рік, щоб у серпні ласувати шикарним смаком. Коли не можна їсти диню і чому, пише УНІАН.



У чому користь дині - головні переваги

Видання Health пише, що диня багата на антиоксиданти, як-от вітамін С і бета-каротин, а також чудово зволожує організм, нормалізуючи водний баланс. Що стосується того, як диня впливає на шлунок, то в цьому разі вона допомагає поліпшити травлення, запобігає закрепам і підтримує здорову мікрофлору кишечника. Розберемося докладніше, в чому ж користь дині.

Джерело антиоксидантів

Дині є чудовим джерелом антиоксидантів, природних молекул, які допомагають видаляти вільні радикали з організму. Якщо вживати диню регулярно, то можна знизити ризик розвитку хронічних захворювань і хвороб, пов'язаних із серцем і судинами.

Кожен тип дині має різний антиоксидантний профіль. Наприклад, диня є чудовим джерелом бета-каротину, "провітаміну", який перетворюється в організмі на вітамін А і підтримує зір і репродуктивне здоров'я. Всього одна порція дині забезпечує майже третину вашої щоденної потреби у вітаміні А.

Допомога в управлінні водними ресурсами

Для того, щоб організм людини функціонував правильно, необхідно споживати оптимальну кількість води. Близько 20% наших потреб у гідратації фактично задовольняються коштом їжі, а не води, яку ми п'ємо. На щастя, дині є одними з фруктів, які найбільше зволожують - 90% дині - це вода. Захмарний вміст води в динях робить їх ідеальною закускою в спекотні літні дні.

Вживання достатньої кількості рідини допомагає підтримувати постійний рівень енергії, регулярні випорожнення і рухливість суглобів, також важливо для запобігання таких захворювань, як камені в нирках.

Підтримка імунітету

Вітамін С - чудовий антиоксидант, який підтримує здорову імунну систему, стимулюючи вироблення лейкоцитів і посилюючи їхню дію проти чужорідних загарбників. З іншого боку, дослідження показують, що низький рівень вітаміну С пов'язаний з більшою сприйнятливістю до хвороб та інфекцій.

Ба більше, дієтичний вітамін С допомагає організму засвоювати більше заліза з продуктів рослинного походження, таких як горіхи, насіння і боби. Дефіцит заліза може знизити здатність організму чинити опір шкідливим організмам ззовні - вітамін С вирішує цю проблему. На щастя, для отримання такої користі вистачить однієї порції дині.

Покращення стану шкіри

Високий вміст вітаміну С і води в динях має вирішальне значення для здорової та сяючої шкіри. Вітамін С сприяє виробленню найпоширенішого білка в організмі - колагену. Колаген підтримує еластичність шкіри, а також сприяє загоєнню ран. З віком зменшення запасів колагену сприяє утворенню зморшок, а вживання в їжу продуктів, багатих на воду, таких як диня, також може допомогти зберегти шкіру більш зволоженою, а отже - більш еластичною.

Кому не можна їсти диню - головні заборони

Крім корисних властивостей, важливо знати, чим небезпечна диня для людини. Далеко не всім можна вживати цей продукт - диня заборонена, якщо у вас:

алергія на неї;
синдром подразненого кишечника;
діабет 2 типу.

Також деякі лікарі не рекомендують вживати диню жінкам-годувальницям і вагітним жінкам, дітям, людям похилого віку і тим, у кого спостерігається зайва вага.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують
Більше не Першотравневий: відзавтра райсуд у Чернівцях називатиметься інакше
Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого система “Оберіг” внесла до «чорного списку»
«Їх викидали і палили»: працівники Чернівецького музею відновили ікони, яким понад сто років
У Чернівцях біля лікарні на тротуар впало дерево - фото
«Пацьорки, цятки, коралики»: у Чернівцях презентували книгу про традиційні бісерні прикраси
Шукають майже два тижні: батьки 13-річної Еріки Руснак просять її повернутися - відео
Вперше за 60 років: у Чернівцях розпочнуть капремонт вулиці Головної за 200 мільйонів гривень
Замість басейну - котлован: територія для Палацу водних видів спорту у Чернівцях стала небезпечною - фото
Звільнилися двоє заступників керівника управління освіти Чернівців: що сталося
Військові оголосили збір на ремонт мобільного храму з Чернівців: як допомогти