RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » «Дитина щодня плаче»

"Молодша дочка вступила цього року до університету. Поселили її у гуртожитку, ми ж проживаємо у селі. Тепер дитину свою не впізнаю, вона щодня телефонує й плаче, каже, що їй дуже важко й самотньо, – поділилася Ольга Бринзан. – Уже й не знаємо, що робити, боїмося, щоби наша дочка не захворіла".

Батьки повинні підтримувати дітей

– Перший рік навчання характерний найбільш вираженими функціональними зрушеннями в організмах студентів, які супроводжуються ламанням старого й формуванням нового стереотипу й пов’язаною із цим нервово-
психічною напругою. Доведено, що великий відсоток студентів першого-другого курсів страждає від неврозів різного типу та вираження, – каже Марина ТИМОФІЄВА, директор Медико-психологічного центру, доцент кафедри психології та соціології БДМУ, практичний психолог. – Швидка втомлюваність й висока нервово-психічна напруга у студентів часто пов’язані з новими умовами навчання, проживання, гіперінформацією (великий обсяг інформації) на тлі збільшення вимогливості викладачів, загального навантаження. Це спричинює негативний вплив на психічне та фізичне здоров’я особистості.

За словами Марини Пилипівни, труднощі процесу адаптації, якщо їх не долати, стають причиною неуспішності студентів та виникнення проблем зі здоров’ям.

– Через невміння правильно організовувати свій режим дня та низький рівень самоконтролю на першому етапі навчання такі студенти не можуть впоратися з раптовим суттєвим збільшенням обсягу навчання, що зумовлює розгубленість, невпевненість у своїх силах і в можливості засвоїти зростаючий обсяг навчального матеріалу, – пояснює Марина Тимофієва. – Ця ситуація для студента може зберігається тривалий час і супроводжуватися нервово-психічним напруженням, що поступово спричинює зниження функціональних можливостей нервової системи, депресивний стан.

Тому раджу батькам підтримувати своїх дітей, більше спілкуватися з ними. Частіше кажіть своїм дітям, що ви їх любите. Крім того, при невротичних скаргах студентів, як правило, допомагає комплекс психокорекційних вправ та фізична активність.

Суттєвому покращенню успішності та психологічному задоволенню навчання студентів сприяють збалансований режим праці та відпочинку, дружні стосунки в колективі, хороше почуття гумору, збалансоване харчування, позитивні емоції, музика, танці.

І треба пам’ятати – попереду чудові студентські роки: нові дисципліни і нові знання, суворі й вимогливі, а в душі люблячі викладачі, веселі друзі, безсонні ночі з коханою людиною, дискотеки, творчі вечори.

Простіше ставтеся до проблем

– Часто уявлення першокур­сників про процес навчання виявляється хибним, неповним, навіть наївним. Досить часто такі очікування призводять до розчарування. Саме тоді й починається адаптаційний процес, – каже Наталія ФОРДУК, медичний психолог.

Порушення процесу адаптації (дезадаптація) може супроводжуватися небажанням вчитися, втратою інтересу до навчання.

Дезадаптацію визначають за такими психофізичними симптомами:
 відчуття постійної втоми;
 порушення сну;
 депресивноподібні реакції;
 порушення апетиту;
 зниження працездатності;
 зниження уваги та зосередженості під час опрацювання матеріалу;
 поява симптомів захворювань травної (гастрити, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки) та серцево-судинної систем (гіпер- чи гіпотонія, вегетосудинна дистонія), схильність до частих гострих респіраторних захворювань.

Щоб уникнути гнітючого стану та проблем зі здоров’ям, Наталія Фордук рекомендує:

 простіше ставитися до проблем;
 пам’ятати, що розумний вихід зі складного становища є завжди, до того ж, не один;
 ставити перед собою першочергову мету здобуття знань, а не високих оцінок;
 долати лінощі;
 давати вихід негативним емоціям, обговорювати проблеми;
 мислити позитивно.

Щоб уникнути стресу, необхідно дотримуватися простих рекомендацій, радять психологи. Необхідно активно відпочивати (займатися фізкультурою, спортом, відвідувати розважальні центри, дискотеки), прогулюватися на свіжому повітрі, переглядати хороші фільми, читати художню літературу. Варто знаходити час на приємне спілкування з друзями, коханою людиною, толерантно ставитися одне до одного в групі. Вдосконалювати навички ефективного засвоювання матеріалу (під час опрацювання матеріалу фіксувати незрозумілі запитання та обговорювати їх зі студентами, викладачами). Потрібно організовувати правильне чергування режиму праці, побуту та відпочинку (сон має тривати не менше шести годин). Необхідно також правильно харчуватися, не зловживати алкогольними та енергетичними напоями. У разі неспроможності самостійно вирішити власні проблеми зверніться до практичного психолога по допомогу. 
Леся ТОКАРЮК

Де знаходиться медико- психологічний центр

Вам нададуть необхідну допомогу за адресою:
м. Чернівці, вул. Червоно­армійська, 3, кафедра психології та соціології,
каб. №12, тел: 0662127069.
Центр працює з понеділка по п’ятницю від 09.00 до 17.00. 
30-09-2010, 11:12
Коментарів 0 Переглядів 2 805

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.