Зараз чимало людей змушені багато працювати, швидко реагувати на події, пристосовуватися до змін. Життя вимагає від нас постійної зосередженості та зібраності. Все це призводить до того, що організм людини втомлюється.
Останніми роками лікарі почали дедалі частіше ставити своїм пацієнтам діагноз "синдром хронічної втоми". Серед основних симптомів цього захворювання такі: порушення сну, дратівливість, різка зміна настрою, запаморочення, головний біль, втомлюваність очей, посилене серцебиття, оніміння пальців на руках.
Якщо напруження в організмі накопичується, а людина не відпочиває, втома позначається на роботі окремих органів, насамперед серця, печінки і нирок. Тож хронічну втому обов’язково слід лікувати.
Насамперед варто зняти напругу в спині, пальцях рук, литкових м’язах. Цього можна досягти завдяки масажу. Слід зробити масаж у ділянці шиї та верхньої частини спини.
Пальці рук людина може масажувати самостійно: великим і вказівним пальцями однієї руки кожен окремо палець іншої. При цьому масажні рухи пальців мають бути спрямовані від долоні до кінчиків пальців.
Лікування синдрому хронічної втоми вимагає посилення імунітету, для чого варто вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.
До здорової їжі належать продукти, що містять залізо. Нестача цього мінералу в організмі виявляється через порушення обміну речовин, підвищену втомлюваність.
Тож якщо ви зранку не відчуваєте бадьорості, вам потрібно додати до свого раціону страви з морепродуктів, печінки, зелених листових овочів, нежирного м’яса, а ще фруктових соків, зокрема гранатового та апельсинового.
Бадьорість протягом всього дня може забезпечити тарілка мюслів або вівсяної каші на молоці. Вівсянка містить достатню кількість клітковини, внаслідок чого досить довго перетравлюється в організмі, тому підтримує необхідний рівень цукру в крові і забезпечує організм енергією протягом тривалого часу.
Чудовим народним засобом від хронічної втоми є горіхи, гарбузове та соняшникове насіння, родзинки. Ці продукти містять достатню кількість ненасичених жирів і білка, тому забезпечують організм енергією на тривалий час. Однак вони є дуже поживними, тому не варто ними дуже захоплюватися, щоб не набирати зайву вагу.
Ефективним засобом для швидкого відновлення сил і підвищення працездатності є вітамін С. Він міститься практично у всіх овочах і фруктах.
Щоби забезпечити організм енергією протягом робочого дня і при цьому не перенаситити його калоріями, потрібно приймати їжу невеликими порціями через однакові проміжки часу. Крім того, щоби позбутися синдрому хронічної втоми, потрібно випивати на день велику кількість рідини.
Навіть коли симптоми синдрому хронічної втоми зникли, не можна забувати про його профілактику. Вона полягає у розумному поєднанні праці та відпочинку. (Підготувала Г. Іваськова)
Довідка
Діагноз "синдром хронічної втоми" вперше прозвучав 1985 року. Доти подібні розлади називали "нервове виснаження", "королівська хвороба", "грип яппі".
23-09-2010, 11:20
0
2 552