Weather

«Дорогі ліки від епілепсії безкоштовно не дають»

Здоров'я
11 967
0
"Мій 24-річний онук 10 років хворіє на епілепсію, яка виникла у зв’язку з черепно-мозковою травмою під час пологів, а проявилася у 14 років. Він працює й отримує невелику зарплату – 1000 гривень, заочно навчається у вузі. Онук перебуває на обліку в обласній психлікарні і час від часу ходить за рецептами до лікаря. Він приймає дуже дорогі ліки "Депакин-хроно". Щомісяця на них витрачає 500-600 гривень. Навіть після цих дорогих ліків у нього трапляються напади. Минулого року протягом трьох місяців напади були тричі, переважно вночі. Коли я запитала у лікаря, чи можна приймати дешеві ліки замість дорогих, вона відповіла, що ні, адже лише дорожчі ліки рятують мого онука від нападів. Але нещодавно я дізналася, що його можна перевести на ІІІ групу інвалідності. Хотіла би, щоби мені відповіли, які правила існують для того, щоб отримати ІІІ групу інвалідності, і чому мій онук не отримує безкоштовно ліки. Він рік тому пройшов обстеження у Московському інституті імені Бехтерева, там йому виписали ліки ще дорожчі. У нього всі документи на руках, а ксерокопія – у психдиспансері". З повагою, Валентина.

– Для лікування цієї хвороби існує досить багато ліків. Менш ефективні – дешевші, більш ефективні – дорожчі, – пояснює Василь ДЕРКАЧ, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології імені С. М. Савенка БДМУ. – Оскільки хворий перебуває на обліку в епілептолога, йому можуть виписати дешеві ліки. Однак якщо йому почали давати дорогий препарат "Депакин-хроно", переведення на дешевші ліки ефекту не дасть. А дорогі ліки безкоштовно не дають, їх потрібно купувати. Це не наша забаганка. Онук читачки може безкоштовно отримувати дешеві ліки, але тоді у нього почастішають напади.

Усе, що лікар пояснювала онукові читачки, так і є насправді. У мене багато пацієнтів отримують ще дорожчі ліки (наприклад, комерційна ціна "Топамаксу" 840 гривень, а в упаковці – лише 28 таблеток). Натомість препарат "Бензонал" – простий, його виписують безкоштовно, коштує він 22 гривні (в упаковці – 50 таблеток), але порівняно з "Депакином" він не такий дієвий. Зважаючи на те, що пані Валентина каже, що в онука було кілька нападів, переведення його на слабший препарат може спровокувати частіші напади (вони можуть ставатися кожні два-три дні та навіть щодня). Це велика проблема, але лікар-епілептолог її самостійно не вирішить. Є спеціальний перелік ліків, які можна видавати безкоштовно, а є ліки, які пацієнти, на жаль, змушені купувати за власні кошти.
За словами Василя Григоровича, із діагнозом "епілепсія" справді встановлюють групу інвалідності (І, ІІ, ІІІ – залежно від стану).

– Існує чітке положення: для того, щоби визначити ступінь непрацездатності, пацієнт повинен пролежати не обов’язково чотири місяці, інколи буває достатньо і місяця, у лікарні, – говорить лікар. – Під час цього визначають частоту нападів, характер хвороби. На підставі цього комісія вирішує, чи підлягає пацієнт групі непрацездатності, якщо так, то якій.
Леся Токарюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують