Weather

Усі – на медогляд!

Здоров'я
3 345
0
Міністерство охорони здоров’я видало наказ про запровадження обов’язкового щорічного медичного огляду громадян з 2011 року.

У рамках медогляду обов’язковими будуть вимірювання зросту, ваги, артеріального тиску, перевірка гостроти слуху і зору, аналіз крові й сечі, рентген грудної клітки, мамографія й ультразвукове обстеження простати для чоловіків. Результати досліджень записуватимуть у спеціальну анкету. Зараз диспансеризацію проходять лише дошкільнята, школярі, студенти, вагітні. Але в МОЗ вважають, що часто мелогляд здійснюють формально.
Чи готові чернівецькі медики до нововведення, поцікавилася кореспондент "МБ".

За словами Віктора ВОЛОЩУКА, заступника головного лікаря з лікувальної роботи міської поліклініки №1, введення обов’язкового щорічного медогляду – це старе забуте. "Для нас це не нове, і ми повністю готові до виконання. Ми й досі здійснювали щорічні огляди для окремих верств населення, зокрема для ветеранів, – повідомив Віктор Михайлович. – Як тільки буде вказівка розпочати медогляд, ми його розпочнемо. Щоправда, для цього потрібні чималі кошти. Наголошую, що лікарі готові до цього, інше питання – чи готове населення щороку проходити медогляд.

Щорічний медогляд – позитивне явище. Він дасть змогу виявляти різноманітні патології на початкових стадіях, зокрема онкозахворювання, офтальмологічні патології.

Як повідомив Володимир МЕЛЬНИЧУК, завідувач поліклінічного відділення міської поліклініки №2, програма обов’язкового щорічного медичного огляду більше теоретична, адже поки що потрібної матеріальної бази немає.

– Ще одна дуже важлива проблема – мобілізація людей. Адже у лікарів немає необхідних важелів впливу, щоби змусити людей пройти медогляд, – пояснює Володимир Іванович. – Нині дуже малий відсоток населення свідомо проходить медогляд. Найбільше до нас звертаються люди із серцево-судинною патологією, проблемами органів дихання, нервової системи, гастроентерологічними хворобами, травмами. Звертаються також пацієнти з онкозахворюваннями, як правило, у середині онкопроцесу чи на останній стадії. Але у нас немає сучасного обладнання, щоби виявити ці хвороби на ранніх етапах.

За словами Ростислава КАЛОШИНА, заступника начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА, до нововведення область готова.

– Наказ про обов’язковий щорічний медогляд виконували ще за часів Союзу, тому в міських поліклініках залишилися спеціалізовані відділення та кабінети для медогляду, – зауважив Ростислав Олексійович. – Тому можемо сказати, що певна база у нас є. Однак, звичайно, потрібні кошти для придбання сучасних апаратів для дообстеження, зокрема томографів, УЗД-апаратів.

Проблема, яка гостро постає, – чи захочуть люди самі прийти й обстежитися. Ми не можемо їх примушувати, маємо право лише вмовляти.
Леся ТОКАРЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують