RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Алергію не можна лікувати травами

"У моєї матері алергія на пилок певних рослин, зокрема амброзії. Вона уже зверталися до лікарів, але відчутного полегшення після лікування не відчула. Чи можна вилікувати це захворювання за допомогою фітотерапії у домашніх умовах?" Олена Гаспар, м. Чернівці.

Про особливості алергії на пилок рослин, зокрема амброзії, ми попросили розповісти Наталію КАСПРУК, доцента курсу клінічної імунології та алергології БДМУ.

– Літо – початок осені – період, коли дуже багато людей хворіють на поліноз (алергію на пилок рослин). Поліноз – дуже поширене захворювання, яке нині набуває пандемічних форм, – говорить Наталія Михайлівна. – Виявляється він класичними симптомами алергії: ринітом, кон’юнктивітом і бронхоспазмом, симптомами, які пов’язані з патологією інших органів і систем: можливе підвищенням температури тіла до 40 °С, артрит. Може розвинутися алергічний міокардит або навіть важка патологія легеневої тканини.

Зверніться до професійного лікаря


Для полінозу характерний чіт­кий часовий початок і кінець алергічної реакції. Також можлива перехресна харчова алергія, коли алергенами виступають продукти: мед, насіння, халва, соняшникова й кукурудзяна олія, кавуни, дині, гірчиця й майонез. Наталія Михайлівна наголошує: ці продукти можуть викликати алергію будь-якої пори року. Може бути і перехресна алергія на лікарські препарати, які містять трави.

За словами Наталії Каспрук, фітотерапія для хворих на алергію зазвичай протипоказана. Це чітко регламентується в документах Всесвітньої організації охорони здоров’я.

– На жаль, у нас трапляються сумні випадки, коли хворі на поліноз вживали трави і це спричинило дуже серйозні наслідки, – застерігає пані Наталія. – Необхідно звертатися до професійного лікаря-алерголога, який, відповідно до пори року і стану пацієнта, призначить терапію з урахуванням інших захворювань, які можуть бути у хворого, крім алергії. Протиалергічні препарати, які можна придбати в аптеках, не такі вже й безпечні, якщо їх вживати бездумно. Деякі з них рекомендовано приймати не більше семи днів, інші можна використовувати тривалий час. Отож без кваліфікованої поради не обійтися.
За порадою лікаря, лікувати поліноз – сезонну алергію – роз­починають взимку, коли немає жодних симптомів. Саме у холодну пору можна виявити алер­ген, який викликає хворобу, а після того здійснюють специфічну імунотерапію.

Обов’язково дотримуйтеся дієти

– Значення імунотерапії полягає в тому, що в організмі починають вироблятися специфічні антитіла, тобто ті речовини, які блокують розвиток алергії, – пояснює Наталія Каспрук. – Інший спосіб лікування – призначення симптоматичних препаратів. Але зробити це потрібно до початку загострення і в тій комбінації, яка підходить конкретному хворому.

За словами Наталії Михайлівни, зараз спостерігається третя пилкова хвиля: пилення полину, амброзії, лободи, кукурудзи (перша – навесні, друга – влітку, – авт.). Саме у цей період також підвищується активність мікроспор грибів. Тому в деяких хворих під час дощу стан різко погіршується.

– Людям, які потерпають від алергії, раджу дотримуватися вказівок лікаря, виконувати усі правила, встановлені для них, – наголошує Наталія Каспрук. – Обов’язково потрібно дотримуватися дієти. Влітку мають бути зачинені або завішені вологою марлею кватирки. У кондиціонерах потрібно встановлювати біофільтри. Під час активної фази алергії хворому не можна перебувати в сільській місцевості, адже там вища концентрація пилку.

– Щодо амброзії, то її потрібно викорчовувати. Тільки викорчовування дає результат, – каже Наталія Михайлівна. – Але варто пам’ятати про те, що навіть якщо ми викорчуємо амброзію в усьому місті, але залишимо один кущик, то мешканці всіх районів міста все ж хворітимуть на алергію, адже пилок дуже легкий і летючий. Він легко розповсюджується по всьому місту. 
Леся ТОКАРЮК
9-09-2010, 11:13
Коментарів 0 Переглядів 7 657

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.