Алергію не можна лікувати травами

Здоров'я
7 705
0
"У моєї матері алергія на пилок певних рослин, зокрема амброзії. Вона уже зверталися до лікарів, але відчутного полегшення після лікування не відчула. Чи можна вилікувати це захворювання за допомогою фітотерапії у домашніх умовах?" Олена Гаспар, м. Чернівці.

Про особливості алергії на пилок рослин, зокрема амброзії, ми попросили розповісти Наталію КАСПРУК, доцента курсу клінічної імунології та алергології БДМУ.

– Літо – початок осені – період, коли дуже багато людей хворіють на поліноз (алергію на пилок рослин). Поліноз – дуже поширене захворювання, яке нині набуває пандемічних форм, – говорить Наталія Михайлівна. – Виявляється він класичними симптомами алергії: ринітом, кон’юнктивітом і бронхоспазмом, симптомами, які пов’язані з патологією інших органів і систем: можливе підвищенням температури тіла до 40 °С, артрит. Може розвинутися алергічний міокардит або навіть важка патологія легеневої тканини.

Зверніться до професійного лікаря


Для полінозу характерний чіт­кий часовий початок і кінець алергічної реакції. Також можлива перехресна харчова алергія, коли алергенами виступають продукти: мед, насіння, халва, соняшникова й кукурудзяна олія, кавуни, дині, гірчиця й майонез. Наталія Михайлівна наголошує: ці продукти можуть викликати алергію будь-якої пори року. Може бути і перехресна алергія на лікарські препарати, які містять трави.

За словами Наталії Каспрук, фітотерапія для хворих на алергію зазвичай протипоказана. Це чітко регламентується в документах Всесвітньої організації охорони здоров’я.

– На жаль, у нас трапляються сумні випадки, коли хворі на поліноз вживали трави і це спричинило дуже серйозні наслідки, – застерігає пані Наталія. – Необхідно звертатися до професійного лікаря-алерголога, який, відповідно до пори року і стану пацієнта, призначить терапію з урахуванням інших захворювань, які можуть бути у хворого, крім алергії. Протиалергічні препарати, які можна придбати в аптеках, не такі вже й безпечні, якщо їх вживати бездумно. Деякі з них рекомендовано приймати не більше семи днів, інші можна використовувати тривалий час. Отож без кваліфікованої поради не обійтися.
За порадою лікаря, лікувати поліноз – сезонну алергію – роз­починають взимку, коли немає жодних симптомів. Саме у холодну пору можна виявити алер­ген, який викликає хворобу, а після того здійснюють специфічну імунотерапію.

Обов’язково дотримуйтеся дієти

– Значення імунотерапії полягає в тому, що в організмі починають вироблятися специфічні антитіла, тобто ті речовини, які блокують розвиток алергії, – пояснює Наталія Каспрук. – Інший спосіб лікування – призначення симптоматичних препаратів. Але зробити це потрібно до початку загострення і в тій комбінації, яка підходить конкретному хворому.

За словами Наталії Михайлівни, зараз спостерігається третя пилкова хвиля: пилення полину, амброзії, лободи, кукурудзи (перша – навесні, друга – влітку, – авт.). Саме у цей період також підвищується активність мікроспор грибів. Тому в деяких хворих під час дощу стан різко погіршується.

– Людям, які потерпають від алергії, раджу дотримуватися вказівок лікаря, виконувати усі правила, встановлені для них, – наголошує Наталія Каспрук. – Обов’язково потрібно дотримуватися дієти. Влітку мають бути зачинені або завішені вологою марлею кватирки. У кондиціонерах потрібно встановлювати біофільтри. Під час активної фази алергії хворому не можна перебувати в сільській місцевості, адже там вища концентрація пилку.

– Щодо амброзії, то її потрібно викорчовувати. Тільки викорчовування дає результат, – каже Наталія Михайлівна. – Але варто пам’ятати про те, що навіть якщо ми викорчуємо амброзію в усьому місті, але залишимо один кущик, то мешканці всіх районів міста все ж хворітимуть на алергію, адже пилок дуже легкий і летючий. Він легко розповсюджується по всьому місту. 
Леся ТОКАРЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм