– Із появою молодої кукурудзи на ринку часто купую її і варю для онуків, – каже чернівчанка Марія ВАСИЛИК. – Знаю, що у ній міститься багато вітамінів та поживних речовин, які корисні для людей різного віку.
– У молодій кукурудзі насамперед міститься вітамін К, який допомагає у роботі серця, – каже Наталя ІФТЕМІЧУК, дільничний терапевт міської поліклініки №2. – Є в ній також вітамін краси та молодості Е та головний антиоксидант – вітамін С, вітаміни групи В.
За даними досліджень французького дієтолога Поля НЕЙРА, за поживністю кукурудза перевершує пшеницю та рис: у її зернах містяться солі калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору. Це єдиний злак, який містить каротин. І найголовніше – при термообробці й консервації кукурудза краще зберігає вітаміни, ніж, наприклад, квасоля або горох.
Зварену кукурудзу їдять із маслом чи сіллю, соєвим чи томатним соусом. А відвар не слід виливати – його варто пити по склянці тричі на день для запобігання старінню, у разі хвороб підшлункової залози, порушення обміну речовин, ожиріння, нервових розладів, психозів, клімактеричного синдрому, м’язової дистрофії тощо. Однак відвар кукурудзи не можна вживати у разі підвищеного згортання крові.
ЯК ПРИГОТУВАТИ КУКУРУДЗУ
Найвідоміший спосіб приготування молодої кукурудзи – відварювання у непідсоленій воді. При цьому дно посудини вистеляють листками качанів, додають трохи кукурудзяних "кіс". Зверху кладуть листки. Перед подаванням на стіл варто трохи підігріти таріль, на який викладають варені качани. Солити кукурудзу краще і корисніше безпосередньо перед вживанням.
Леся ТОКАРЮК
2-09-2010, 11:22
0
4 482