Серпень і вересень – справжній рай для любителів кавунів, найбільших і, як багато хто впевнений, найсмачніших ягід.
– Кавуни містять лікопін, бета-каротин, а також цитрулін, який завдяки певним ферментам перетворюється на аргінін – амінокислоту, яка добре діє на серце і всю систему кровообігу, підтримує в хорошому стані імунну систему та є дуже корисною для людей, які страждають на ожиріння й діабет другого типу, – говорить Наталія ІФТЕМІЧУК, дільничний терапевт міської поліклініки №2. – Крім того, аргінін сприяє виведенню з організму аміаку та інших отруйних речовин. Серед корисних властивостей кавуна помітили і здатність розслабляти кровоносні судини, як це робить віагра.
Він – незамінний сечогінний засіб при набряках, пов’язаних із захворюваннями серцево-судинної системи й нирок. Кавуновий сік не лише виводить з організму зайву рідину, а й забезпечує його легкозасвоюваним цукром. Клітковина кавуна посилює перистальтику кишечнику, пришвидшує виведення надлишку холестерину. Він – найкраща їжа для хворих на склероз, подагру, артрит, діабет.
"Кавунова косметичка"
Для обличчя
За нормальної або сухої шкіри
1 ч. л. кавунового соку або 2 ч. л. м’якоті змішати з яєчним жовтком, нанести на шкіру і змити через 15 хвилин. Для жирної шкіри у цю ж суміш додають кілька крапель лимонного соку.
Ластовиння і пігментні плями рекомендують відбілювати за допомогою маски з одного яєчного білка, 20 крапель лимона, 1 ч. л. кавунового соку, яку змивають через 15-20 хвилин після нанесення.
Миттєвий очищувальний і тонізуючий ефект також дає вмивання сумішшю 1:1 кавунового й персикового соку для нормальної й сухої шкіри. Для жирної – сумішшю кавунового й огіркового соку в тій самій пропорції.
Для волосся
Додати волоссю блиску й шовковистості можна за допомогою кавунової маски. Для цього з двох-трьох шматочків кавуна вибирають кісточки, розминають на кашку, наносять на волосся і на 20 хвилин обгортають поліетиленовою плівкою й рушником. Потім волосся миють один раз зі звичайним шампунем і ретельно промивають водою.
Для ніг
Щоби зволожити стопи і позбутися неприємного запаху, 1 ст. л. подрібненої сухої або свіжої м’яти заливають окропом до утворення кашки і дають охолонути, потім додають 2 ст. л. розім’ятого кавунового м’якуша. Маску наносять на стопи й пальці, обгортають на 15 хвилин ноги поліетиленом, а потім змивають прохолодною або теплою водою.
Виходьте з кавунової дієти поступово
При кавуновій дієті необхідно враховувати протипокази. Це насамперед порушення стоку сечі й жовчі, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту й нирок у стадії загострення, велике каміння у нирках і жовчному міхурі, простатит, цистит, гіпертонія тощо.
Найкращий час для кавунової дієти – кінець серпня-вересень.
Найчастіше кавун із метою схуднення пропонують їсти з розрахунку до 1 кг на 10 кг власної ваги на день. Враховуючи, що кавун на 80% складається з води, під час дієти на нирки і серцево-судинну систему лягатиме подвійне-потрійне навантаження. Здоровий організм, звичайно, із цим впорається, але все-таки безпечніше менше споживати цього продукту – приблизно 600-700 г м’якуша на 10 кг ваги на добу.
Їсти треба у 5-6 прийомів, щоби не з’являлося відчуття голоду. Якщо ж монодієта не під силу, до кавунового меню можна додати трохи складних вуглеводів. Найкраще, якщо це буде підсушений білий хліб або макарони твердих сортів пшениці без масла. Чорний хліб для цих цілей не підходить, оскільки спричинює бродіння у шлунку і може стати причиною загострення проблем із кишечником.
Виходити з кавунової дієти потрібно поступово. Сніданки з легких каш, нежирні м’ясо й риба на обід і чисто кавунова вечеря мусять бути хоча б 7-10 днів після закінчення монодієти. В іншому разі втрачені кілограми повернуться дуже швидко.
26-08-2010, 11:30
0
5 050