Обирайте портфель із жорсткою спинкою

Здоров'я
4 698
0
Вага портфеля – не більше трьох кілограмів

Найголовніше для школяра – ранець, адже саме від його ваги й форми залежить здоров’я дитини. Деякі діти, прагнучи виглядати дорослішими, вмовляють своїх батьків купувати їм портфелі без лямок і носять їх в одній руці. Однак носіння важкого портфеля може викликати порушення постави, спровокувати викривлення хребта й захворювання нирок. Ранець із двома лямками і жорсткою спинкою (яка може бути ще й ортопедичною), навпаки, допоможе підтримати поставу. Згідно із санітарно-гігієнічними нормами, шкільний ранець має бути виготовлений із гігієнічного водовідштовхувального легкого матеріалу, забезпечений світловідбивачами й еластичними лямками.

Ранець для першокласників повинен важити не більше 500-700 г (порожній) і мати лямки шириною не менше 35 мм, прошиті ущільнювачем, щоби вони не різали плечі, і дитина не відчувала біль і дискомфорт при носінні портфеля. Загалом вага портфеля не має перевищувати трьох кілограмів.
Прослідкуйте, щоби лямки ранця були забезпечені ремінцями для регулювання довжини. Тоді дитина зможе легко одягнути його і холодної, і теплої пори року.

Ранець повинен добре тримати форму і не деформуватися при складанні шкільного приладдя. За шириною портфель не має бути ширшим, ніж плечі дитини. Верхній край – не вищий за рівень плечей, а нижній – не нижчий за стегна.

Після покупки стежте, щоби дитина носила ранець на спині на обох плечах, а не на одному. Носіння портфеля на одному плечі може завдати серйозної шкоди хребту.

Поверхня ручки – ребриста

Головна вимога до ручки для першокласника – її невелика вага. Маленькі пальчики не зможуть довго утримувати масивну товсту ручку, тому забудьте про багатоколірні ручки, які містять у собі декілька стрижнів різних кольорів. Прослідкуйте, щоби на корпусі ручки було менше "наворотів". Поверхня ручки має бути ребристою, щоб її зручно було тримати і вона не ковзалася. Для першокласника найкраще придбати просту кулькову ручку. Щодо простого олівця, то краще, щоби його корпус був із пластику.

Як закінчити школу без окулярів?

Обираючи зошит для дітей, батьки намагаються придбати якомога привабливішу, яскравішу продукцію. Однак медики застерігають: кожна двадцята дитина віком від шести до 14 років має вади зору. Якими ж мають бути зошити, щоби закінчити школу без окулярів?

Міністерство освіти і науки рекомендує використовувати зошити тільки вітчизняного виробника, оскільки вони відповідають діючим в Україні нормативам. В імпортних зошитах досить часто лінійки та клітинки наносять занадто яскравою фарбою, від якої у школяра "рябить" в очах. У зошитах колір основної лінії має бути фіолетовим, зеленим, блакитним чи сірим. Із зошитами в лінійку справа ще гірша – ширина між лініями вітчизняних та імпортних зошитів зазвичай не збігається.

На думку лікарів-офтальмологів, для полегшення зорової роботи та попередження швидкого стомлювання очей колір паперу не повинен бути яскраво-білим, щоби білизна не викликала подразнення сітківки ока. Також варто звернути увагу, наскільки з’єднані лінії на згині. Вони мають збігатися, допускається зсув не більше 1 мм. Папір не повинен бути прозорим чи глянцевим, оскільки блиск такого паперу погано впливає на зір.

Порада психолога
Як заохотити дитину до знань
і не переобтяжити її?

Згідно з різними дослідженнями, серед першокласників щонайменше 15% дітей відчувають страх перед навчанням. Цей страх може провокувати виникнення різноманітних захворювань.
Альона ГОЛОВІНА,
практикуючий психолог:

Для того, щоби малюк впевнено пішов до школи й не втратив інтерес й цікавість до навчання, батькам важливо бути "розуміючими супутниками" маленького учня. Насамперед потрібно.

Зберігати особистий спокій та емоційну рівновагу. Навряд чи тривожні, напружені, перелякані батьки зможуть вселити впевненість дитині.

Перебудувати внутрішній графік життя та внести корективи у загальні сімейні правила.

Психологічно налаштовувати першокласника на позитивний настрій, впевнену поведінку. Оптимізм батьків, їхня любов, уважність та підтримка – найкращі ліки проти всіх негараздів. Пам’ятайте, що адаптаційний період (час активного звикання до нового середовища) може тривати від тижня до півроку. З цікавістю ставтеся до того, як дитина провела час у школі, що нового дізналася. Знайдіть золоту середину між допомогою першокласникові та підтримкою його самостійності. Адже перші враження мають надважливе значення у подальшому навчальному процесі.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм