RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Хочете здорових дітей – забудьте про цигарки

Ми розпитали відомого харків’янина про те, як покинути палити. Адже, крім того, що він підписав "Маніфест проти паління", Комаровський сам зміг покинути палити п’ять років тому.

– Ви як лікар бачите взаємозв’язок між палінням і тривалістю життя?

– У цьому немає жодних сумнівів. Усі ранні інфаркти, інсульти, судинна патологія, онкологія однозначно безпосередньо пов’язані з курінням. Адже для того, щоби серце працювало нормально, потрібна адекватна рухова активність. А якщо людина палить, то не зможе собі дозволити займатися спортом, багато рухатися, тому що почне задихатися.

Хотів би звернути увагу на те, що є перехід із цього світу на той. Ми рідко замислюємося над цим. У старших людей у віці 50-60 років існує величезний шанс заробити інсульт, злягти на років 15 і стати тягарем для своїх близьких. І це тільки тому, що вони палять зараз. А в нашій країні нині, на жаль, немає умов ні для того, щоби лікувати, ні навіть для того, щоби піти з життя без болю.

– Наскільки небезпечне паління батьків для маленьких дітей?

– У мене на практиці кілька разів було наступне: приходить дитина, в якої астма. Я бачу, відчуваю по запаху, що батьки палять. Мені доводиться або призначати дуже сильні гормональні препарати для того, щоби вилікувати малюка, або потрібно припинити контакт із тютюновим димом. Я в таких ситуаціях кажу батькам: "Або ви кидаєте палити, принаймні, при дитині, або звер­ніться до іншого лікаря".

– Ви колись самі палили – чому?

– Почав курити в 19 років, коли працював у відділенні реанімації Інституту невідкладної хірургії м. Харкова. Для мене спочатку це було справжнє пекло: крики, стогін, щоденна смерть. Треба було знайти привід вибратися з усього цього хоч на кілька хвилин. Спочатку мені всі говорили: "Так ти ж не куриш? Стривай! Подивись!" А всі медсестри тікали на перекур хвилин на 10. Я подивився на них і теж закурив, тому що так у мене з’являлася можливість раз 10 за чергування перепочити. Я палив майже 20 років по дві пачки щодня. Не палю вже п’ять років.

– Що для вас стало стимулом покинути згубну звичку?

– Насамперед стан здоров’я. Я відчув ішемічний біль. Він виникає, коли порушується кровообіг серцевого м’яза. Характерний біль у ділянці серця, який віддає під лопатку або в ліву руку. Я неодноразово говорив на телебаченні: "Якщо ви палите і відчули вищевказані симптоми, це дзвіночок, який із часом може перетворитися на дзвін на вашому похороні. Тут або ви, або вас. Варто замислитися над тим, що буде з вашими близькими, коли вас не стане. Якщо ви їх справді любите, то зобов’язані покинути палити". До речі, через два місяці після того, як я кинув курити, біль минув.

– Як вдалося покинути палити?

– Хоч я нелегко піддаюся різним навіюванням, мені допомогла відома книга Алана Карра. Спочатку я сміявся над божевіллям і наївністю цієї книги. Але суть її проста: коли ви кидаєте курити, ви не стаєте нещасним. Ви, навпаки, стаєте набагато щасливішим. Приклад: я ловив рибу, довго не міг витягнути з води щуку, боровся з нею, і, нарешті, переміг. Що я повинен зробити? Перекурити, відсвяткувати перемогу цигаркою! Так з’являється ланцюжок дій, до якого ти звикаєш. І ось коли ти кинув палити, сказав собі "все!", наступного дня бачиш людину з цигаркою і заздриш їй. А насправді ти не заздрити їй повинен, а пожаліти. У тебе ж цієї залежності немає, а в неї залишилася. 
Олена ПЕТРЮК
19-08-2010, 10:19
Коментарів 0 Переглядів 3 503

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.