Найкращі для очей – сірі та коричневі окуляри

Здоров'я
7 565
0
30-річний Олег НИКОЛАЙЧУК приміряє в одній із торгових точок ринку окуляри й обирає за 80 гривень вузенькі продовгуваті рожевого кольору. Каже, що подобаються йому такі. Чоловік пояснює, що перші придбав аж за 270 гривень, але "посіяв", відпочиваючи за кордоном. Олег впевнений, що нові окуляри "нормально захищатимуть очі".

– Краще з окулярами, ніж зовсім без них. Дорожчі чи дешевші – не важливо. Все одно купую їх лише на один сезон, – каже Олег.

Брендові моделі повинні мати паспорт

– Окуляри зі справжніми захисними скельцями не можуть коштувати дешевше, ніж 30 доларів. У продавця повинен бути документ, виданий Міністерством охорони здоров’я, на цю групу товару, – зауважує Марина КАРЛІЙЧУК, кандидат медичних наук, доцент кафедри офтальмології БДМУ, офтальмолог вищої категорії. – Цей документ – свідоцтво того, що ці окуляри справді захищають від сонця. Усі брендові моделі окулярів мають паспорт із вказівкою категорії захисту від опромінення.

За словами Марини Аксентіївни, раніше вважали, що тільки скляні лінзи можуть захищати очі від шкідливого сонячного випромінювання. Однак скляні окуляри мають низку недоліків: вони важчі, можуть травмувати очі. Нині більшість сонцезахисних окулярів – пластикові. Однак під час їхнього виготовлення часто використовують дешевий пластик, який пропускає ультрафіолет.

– Окуляри з дешевого пластикового матеріалу лише підсилюють шкідливу дію ультрафіолету: затемнення у видимій області призводить до розширення зіниці, а в розширену зіницю, відповідно, проникне більша кількість UV-променів, ніж у нерозширену, без окулярів, – пояснює лікар. – Тому, купуючи сонцезахисні окуляри, потрібно вимагати їхньої перевірки в UV-діапазоні.

Основне під час вибору затемнених окулярів із пластиковими лінзами – зупинитися на таких, які не пропускають UV-промені. UV-промені бувають двох типів – А та В. В-промені більш шкідливі. Тому на етикетках якісних окулярів має бути напис "Blocks at least 90% UVB and 60% UVA", крім того, там мають вказувати довжину хвиль, яку не пропускають лінзи.

За словами Марини Карлійчук, повний захист від випромінювання забезпечують окуляри з вказівкою 400 нм. Якщо цифра менша за 400 нм, такі окуляри частково пропускають ближній ультрафіолет. Існує також показник заломлення: 1,4; 1,5; 1,6… Чим більший коефіцієнт, тим краща лінза, тобто вона більш тонка та прозора.

Червоні окуляри можуть викликати нервозність

– Щодо кольору скелець, то окуляри не всіх кольорів рекомендовано носити, – застерігає Марина Аксентіївна. – Червоні, яскраво-жовті, помаранчеві скельця можуть викликати нервозність, підвищену збудливість, порушення сну. Неяскраві жовті скельця підсилюють контрастність, тому придатні тільки для неяскравого сонячного світла. Рожеві лінзи сильно викривлюють світлову гаму, тому також придатні тільки для неяскравого сонячного світла. Блакитні скельця знижують чіткість зображення, негативно впливають на сітківку ока. Кришталик погано реагує на сині кольори, тому їх слід уникати. Фіолетові окуляри можна мати як екстравагантну деталь туалету, але використовувати їх нечасто та недовго. Чорні скельця доречні на яскравому світлі (на пляжах, гірських курортах). В інших випадках за тривалого носіння вони можуть викликати підвищення внутрішньоочного тиску. Найкращі для очей – сірі та коричневі кольори. А якщо хочете, щоб окуляри не лише захищали від сонця, але й мали заспокійливий ефект, обирайте зелений колір скелець.

– Для міських умов краще підходять лінзи середнього затемнення – приблизно 50%, для гір та пляжу оберіть окуляри темніші – більше 60%, – радить Марина Карлійчук. – Рівномірне затемнення лінзи корисне для очей. Окуляри, в яких верхня частина темніша, ніж нижня, а також окуляри, які мають декілька зон інтенсивності затемнення, втомлюють очі. Їх можна носити нетривалий час та винятково людям із нормальним зором.

Людям із короткозорістю, далекозорістю можна виготовити спеціальні варіфокальні, багатофокальні та прогресивні окуляри із сонцезахисними фільтрами. Такі окуляри містять лінзи, які одночасно мають три способи бачення. Частина лінзи слугує для бачення на відстані, частина – для читання. Обидві лінзи плавно поєднуються, утворюючи третю область для бачення на відстані витягнутої руки.
За словами лікаря, за потужної дії сонячного опромінення на око виникає опік сітківки. Тому не можна довго дивитися на сонце.

Хто належить
до групи ризику?


За словами Марини Аксентіївни, існує група ризику – люди, які вразливі до дії сонця навіть за малої інтенсивності опромінення. До групи ризику автоматично потрапляють всі діти у зв’язку з особливою чутливістю їхніх очей до ультрафіолету.
Ви належите до групи ризику, якщо:
 у вас є захворювання сітківки;
 ви працюєте за комп’ютером;
 у вас світлі волосся та очі;
 ви займаєтеся гірськолижним спортом або альпінізмом.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм