Із настанням спеки, підвищеної сухості або вологості повітря організм людини починає працювати з великим навантаженням. У цей період медики радять особливу увагу приділяти вагітним жінкам, організм яких працює "за двох".
Головне – з 10.00 по 16.00 не перебувати на сонці– Загальна рекомендація вагітним у спеку – вживати достатню кількість рідини у вигляді узвару або морсу, – говорить Тетяна ЛАВРЕНЧУК, акушер-гінеколог жіночої консультації №2. – Коли людина пітніє, організм втрачає важливі мікроелементи. Тому для хорошого самопочуття варто вживати морси та узвари, у яких містяться ці мікроелементи. У жодних інших напоях – воді, чаї, каві – їх немає у достатній кількості. Якщо у вагітної є набряки, потрібно порадитися з лікарем щодо кількості рідини, яку можна пити.
Раджу вагітним жінкам не перебувати у піковий час на сонці, носити головні убори. Одяг та білизна повинні бути вільні – з простих тканин. Велике значення має і комфортне взуття. Жінці повинно бути максимально зручно, не варто носити взуття на підборах. Якщо виникають проблеми з венами на ногах, необхідно порадитися з лікарем щодо застосування спеціальних гелів або інших препаратів.
За словами Тетяни Олександрівни, вагітним можна і навіть рекомендовано відпочивати на морському узбережжі, на свіжому повітрі. Головне – з 10.00 по 16.00 не бути на сонці.
Раціон має бути легкий
та збалансований Сонячні ванни потрібно приймати помірковано, в години, коли сонячне випромінювання найменш активне. Необхідно використовувати сонцезахисні креми з високим ступенем захисту.
Дуже корисно вагітним жінкам плавати. У воді жінці легше рухатися. Однак під час плавання не можна робити різких рухів.
У спеку майбутній мамі необхідно випивати приблизно два літри рідини на день. Завдяки цьому зменшуються симптоми, які часто супроводжують вагітність, – закрепи, важкість та набряклість стоп.
Раціон має бути легкий та збалансований. Вагітна повинна вживати фрукти, овочі, рибу, м’ясо, яйця, борошняні та молочні продукти. У спекотні дні добре вживати салати (без майонезу), борщі, окрошку. Однак вагітна повинна пам’ятати, що не варто їсти "за двох", адже надлишкова вага шкідлива і для неї, і для майбутньої дитини.
Потрібно надавати перевагу легкому широкому й світлому одягу з бавовни або льону, який дозволяє шкірі безперешкодно дихати, виділяти піт.
У помешканні необхідно підтримувати прохолоду. Якщо немає можливості встановити кондиціонер, рекомендують відчиняти вікна в ранкові години і провітрювати приміщення, а потім зачиняти їх до вечора.
Щоби легше перенести спеку, необхідно частіше приймати прохолодний душ, робити прохолодні ванночки для ніг. Однак звикати до холодної води варто поступово, без різких змін температури.
Хороший ефект дає легкий масаж ніг (за погодженням із гінекологом) для покращення кровообігу. Вагітна жінка не повинна довго стояти, схрещувати ноги сидячи, варто час від часу розвантажувати ноги – підіймати їх вище рівня голови, щоби попередити виникнення варикозного розширення вен.
Вагітним не рекомендують влаштовувати тривалі поїздки транспортом (більше чотирьох годин). Якщо уникнути цього неможливо, під час подорожі потрібно робити вправи для ніг: рухати стопами, пальцями ніг, колінами. Якщо подорожуєте власним автомобілем, кожні дві години необхідно зупинятися й здійснювати невелику прогулянку.
Леся ТОКАРЮК
2-07-2010, 10:33
0
5 751