RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » «Народила у 38 – перед тим до останнього дня працювала»

Останнім часом дедалі більше жінок народжують дітей у зрілому віці, бо спочатку здобувають вищу освіту, роблять кар’єру, дбають про матеріальне становище.

Медики визнають, що пізня вагітність оновлює жіночий організм, знижує ризик виникнення деяких серйозних захворювань. Однак застерігають, що після 35 років підвищується вірогідність появи на світ дітей зі спадковими захворюваннями. Тому радять напередодні обов’язково пройти обстеження та проконсультуватися у фахівців.

До самих пологів їздила автомобілем

Чернівчанка Галина ІГНАТОВА вдруге вийшла заміж і народила дитину в 38 років. Жінка зізналася, що лише зараз відчула радість материнства, хоча в неї вже є старший 18-річний син. Дитина народилася здоровою, а мама помолодшала і стала енергійнішою.

– Із другим чоловіком ми прожили 15 років. Дуже хотіли дітей, але якось не виходило, – розповіла пані Галина. – Спочатку не було житла, отримували малу зарплату, потім організовували свій бізнес. І коли я нарешті завагітніла у 38 років, вирішила, що обов’язково буду народжувати. Хоча дуже боялася, бо все-таки не молода. Мене дуже підтримав чоловік, який став батьком у 51 рік. Всю вагітність він мене оберігав. Син спочатку досить скептично сприйняв цю звістку, бо звик, що один у сім’ї. Довелося серйозно поговорити з ним. Він усе правильно зрозумів. Коли народилася Анастасія, син почав допомагати мені в усьому, міг навіть перепеленати її. Він дуже любить сестричку.

Донечку я виносила легко. Майже до останнього дня працювала і їздила автомобілем. Під час пологів ні в мене, ні в дитини не було жодних ускладнень. Лише з народженням другої дитини я усвідомила радість материнства. Бо сина народила ще зовсім молодою. Зараз у нас все обертається навколо Анастасії. Чоловік раніше був повністю зайнятий роботою. Тепер телефонує майже щогодини, цікавиться, як донечка. Після роботи одразу ж поспішає додому, щоби погратися з нею. Він купає її у травах, укладає спати, співає колискову про "татусеве сонечко". Тож я раджу жінкам не боятися народжувати дітей у зрілому віці. Разом зі мною народжувало чимало жінок, яким було за тридцять і за сорок. А одній породіллі взагалі було п’ятдесят. Моя найкраща подруга народила першу дитину в 36 років. Знайомі кажуть, що після пологів я помолодшала. Я справді почуваюся енергійною, ніби мені 20 років.

Треба обов’язково пройти обстеження

– Вагітність повинна бути бажаною і запланованою, незалежно від того, в якому віці жінка вирішила народити дитину, – вважає акушер-гінеколог жіночої консультації №2 з 20-річним стажем Оксана ЦУРКАН. – Потрібно обов’язково пройти обстеження, проконсультуватися з фахівцями. Можливо, треба й підлікуватися. Майбутні батьки можуть навіть не знати про свої хвороби, які згодом передадуться їхній дитині. Оптимальний вік для народження дитини – 25-35 років. Пізніше сорока, як і раніше 18, – не зовсім добре. У юному віці жінки ще емоційно не готові до материнства. А з роками організм починає старіти, з’являються гормональні порушення, даються взнаки різні хвороби. Хоча деякі жінки зрілого віку (знаю це з влас­ної практики) переносять вагітність дуже добре і народжують здорових дітей. Наприклад, незабаром повинна народити жінка, у якої вже є двоє онуків.

– Звичайно, пізня вагітність, як і будь-яка інша, оновлює організм, жінка молодшає і гарнішає, – погоджується Оксана Петрівна. – Знижується ризик захворіти на рак яєчників. Жінка ставиться до вагітності відповідальніше, ретельно виконує всі рекомендації лікаря. Вона може більше дати дитині в матеріальному плані та вихованні. Щоправда, у старшому віці в жінки можуть виникати ускладнення зі здоров’ям під час вагітності, збільшується ймовірність викиднів. Також підвищується вірогідність народити дитину з невиліковними захворюваннями, зокрема із синдромом Дауна. Хоча прямої залежності між віком матері і здоров’ям дитини немає. Патологія може бути і в немовлят зовсім юних мам. Проте я не радила би жінкам свідомо відкладати народження дитини після 35 років і особливо після сорока. Вагітним, незалежно від віку, слід вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, відмовитися від цигарок та алкоголю, вживати вітаміни, займатися фізичними вправами. 
Надія БУДНА
24-06-2010, 15:50
Коментарів 0 Переглядів 27 984

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.