Із настанням літнього сезону дедалі частіше нам дошкуляють комарі.
– Цікаво, що кусають тільки особини жіночої статі, – говорить Іван ХІЛЬКО, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ. – Свербіж, припухлість, різноманітні інфекції і навіть алергія виникають внаслідок укусів комах.
До того ж, комарі можуть переносити малярію. Особливо обережними потрібно бути туристам, які вирушають до країн Середньої Азії та до Африки. Перед від’їздом до чужої країни обов’язково потрібно порадитися з лікарем щодо необхідності приймання протималярійних препаратів.
– Півтора місяця тому в нас був випадок захворювання на малярію. Буковинець перебував у Конго у справах і там захворів, – розповідає Іван Микитович. – Чоловік приймав китайські протималярійні препарати. Вони тимчасово по-легшили стан, однак невдовзі хвороба загострилася. Хворий прибув на Буковину, із нападами малярії звернувся до нас. Після лікування стан чоловіка покращився, для нього небезпека вже минула.
На щастя, Буковина не належить до небезпечних "малярійних" територій, однак комариних укусів все-таки варто уникати. А тут допоможуть:
Захисні москітні сітки на вікнах і кватирках, які перешкоджають проникненню комарів до квартири. Можна придбати також сітки для дитячих ліжечок, колисок та візочків.
Спеціальні спіралі під час горіння виділяють дим, що вбиває й відлякує комарів.
Аерозоль –дуже ефективний, але й дуже токсичний засіб. Тому його рекомендують застосовувати тільки в разі крайньої необхідності. Розпилювати аерозоль потрібно, коли в кімнаті немає дітей.
Плитка – електричний прилад, в який вставляють спеціальну пластину або невеликий флакон із рідкою речовиною. Під впливом тепла ця речовина поступово випаровується, вбиваючи комарів. Плитку не можна встановлювати біля легкозаймистих предметів.
– Деякі рослини також мають здатність відлякувати комарів, – зауважує Іван Хілько. – Серед них – цитрусові, герань, лаванда й чебрець. Комарі не переносять запаху листя помідорів. Кілька горщиків із кущами томатів на підвіконнях – надійний бар’єр проти комарів.
Комарі також не люблять запах гвоздики, анісу та евкаліпта. Змочіть олією цих рослин ватку і покладіть на підвіконня. Можна також змастити гвоздиковою, анісовою або евкаліптовою олією оголені частини тіла.
Леся ТОКАРЮК
17-06-2010, 09:49
0
9 246