Чернівецькі супермаркети та ринки переповнені різноманітними дитячими іграшками. Що ж обрати малюкові? Головне – щоби іграшки не нашкодили дитині, адже за останні роки кількість дітей з проблемами опорно-рухового апарату різко збільшилася.
Правильно відрегулюйте висоту "ходунів"– Іграшки мають бути сертифіковані, від забавок турецького та китайського виробництва взагалі варто відмовитися, – говорить Дмитро ІВАНУЩАК, завідувач хірургічного відділення міської дитячої поліклініки, дитячий терапевт-травматолог. – Крім того, дуже важливо, щоби іграшки не були дуже маленьких розмірів із дрібними деталями, щоби малюк не зміг їх проковтнути.
Часто малюків у шести-восьмимісячному віці батьки залишають у "ходунах" на тривалий час, адже це дуже зручно: і дитина грається, і батьки можуть займатися своїми справами. Трапляється, що матері пораються по господарству, а діти можуть сидіти у "ходунах" годинами.
За словами Дмитра Олексійовича, у такому віці хребет малюка ще не може витримувати тривалі фізичні навантаження. Внаслідок перебування у неправильному положенні з’являються викривлення та деформування хребта.
– Якщо вже використовуєте "ходуни", малюк повинен там преребувати не більше 20-30 хвилин. З часом, коли дитина буде старшою, час перебування у "ходунах" можна збільшувати, – радить лікар. – До того ж, спинка у таких кріслах повинна бути твердою, адже важливо, щоби хребет був зафіксований у правильному положенні. Крім того, дуже важливо правильно відрегулювати висоту "ходунів", щоби дитина повністю опиралася стопою на підлогу.
Часто трапляється, що батьки не звертають на це увагу, малюк опирається на підлогу лише пальчиками ніг, а потім звертаються до лікарів зі скаргами, що чомусь дитина почала ходити на носочках.
"Кістка – не шматок заліза" За словами Дмитра Іванущака, виникають також проблеми, причина яких – дитячі машинки. Кістки у дитині ще недостатньо сформовані, вони ще досить м’які, адже там більше хрящової тканини, ніж кісткової. Діти відштовхуються, сидячи на таких машинках, а потім у них може з’явитися викривлення ніг, а це у майбутньому може спричинити плоскостопість. Досить часто батьки навіть не помічають негативних змін, звикають до неправильної ходи дитини. Про те, що їхній малюк ходить, як "ведмедик", можуть помітити сусіди, родичі.
– Лікування ж такої проблеми – тривале, відбувається воно курсами, включаючи різноманітні процедури та масажі, – пояснює лікар. – Кістка – це не шматок заліза, щоби її вирівняти, необхідно працювати кілька років.
– Однак завжди хворобу краще попередити. Тому, коли ваша дитинка починає ходити, бажано придбати для неї ортопедичне профілактичне взуття. Розрізняють ортопедичне профілактичне та ортопедичне лікувальне взуття. Лікувальне потрібне лише в тому разі, якщо встановили діагноз "плоскостопість", – пояснює Дмитро Олексійович. – І дуже важливо, щоби батьки зверталися до лікарів-ортопедів для профілактичного огляду малюків, а не лише тоді, коли вже з’явилася проблема. Рекомендую консультуватися з лікарем-ортопедом у тримісячному, шестимісячному, дев’ятимісячному-дванадцятимісячному віці малюка.
Леся ТОКАРЮК
20-05-2010, 10:56
0
7 741