2009 року в Чернівцях 94 відсотки хворих на СНІД матерів народили абсолютно здорових малюків. На думку фахівців, це означає, що люди навчилися боротися з тяжкою недугою. Згідно зі статистичними даними, на Буковині смертність від СНІДу значно зменшилася. Проте експерти зазначають, що насправді багато громадян не визнають статусу ВІЛ-інфікованих і не мають наміру проходити обстеження та лікуватися.
Юрій ЛЕСЮК, головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, каже, що наразі у Центрі на обліку перебуває 532 ВІЛ-інфікованих, 106 із них – хворі на СНІД.
– Дуже невтішно, що цього року зафіксували вже 26 нових випадків захворювання. 17 із них передалися статевим шляхом, – зауважує Юрій Лесюк.
"Головне, щоби інфіковані люди не соромилися свого статусу, – вважає виконавчий директор благодійного фонду "Нова сім’я" Лариса Меланіч. – Адже всі знають, що це захворювання, яке не передається повітряно-
крапельним шляхом і не заважає людям спілкуватися".
Днями у Чернівцях планують провести акцію до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу. У парку імені Т. Шевченка кожен охочий зможе пройти тест на ВІЛ. (М. Корпан)
14-05-2010, 12:21
0
5 565