Чому ми хворіємо? Психологи стверджують, що будь-яку недугу людина може вигадати собі сама, адже причину хвороби потрібно шукати в голові, у способі мислення та життя.
– Китайська традиційна медицина зводить причини захворювання людини до двох класів: внутрішнього та зовнішнього. Внутрішні причини захворювання, як правило, пов’язані із сімома емоціями: радістю, гнівом, горем, "надмірними роздумами", сумом, страхом і жахом, – стверджує Євген БОЧАРНИКОВ, голкотерапевт.
Будь-який емоційний стрес може викликати зміни у внутрішніх органах і спричинити їхнє захворювання.
Раптовий гнів може призвести до порушення роботи печінки.
Горе та "надмірні роздуми" негативно впливають на діяльність селезінки і підшлункової залози.
Сум може викликати виснаження і психічні зміни, а це, у свою чергу, спричинює захворювання легень.
Жах змінює роботу нирок.
Пристрасть пригнічує енергію і перешкоджає її вивільненню, тому відбувається розлад функцій селезінки та шлунку.
Раптове почуття страху загрожує розладом діяльності нирок і нетриманням сечі, також може виникнути сильне серцебиття.
Надмірна радість здатна уповільнити потік енергії, внаслідок чого виникає задуха.
Усі різновиди стресів впливають на серце.
– Захворювання, спричинені відхиленнями емоцій від норми, виявляються переважно функціональними змінами, – пояснює лікар. – Наприклад, гнів спонукає енергію печінки сильніше, ніж зазвичай, підійматися "догори", і внаслідок цього він може вражати мозок, викликаючи психічні розлади. Загалом сучасна медицина засвідчує, що причина 50-80% захворювань, у тому числі раку, хвороб легень, печінки, серця, гіпертонії, виразок тощо, – нервозність.
Отож якщо ви часто хворієте, варто замислитися, чи все вас влаштовує у житті. Чи немає проблем на роботі? Які у вас стосунки з колегами та рідними? Хворобами, які часто повторюються, організм намагається "сказати", що не все так добре, як здається. Не ігноруйте такі сигнали, обов’язково знайдіть причину недуги, інакше вона може стати хронічною.
6-05-2010, 09:45
0
6 343