Останнім часом почастішали випадки виникнення демодекозу – хвороби, яку викликає лицьовий кліщ (демодекс). У більшості людей цей кліщ – нормальний мешканець шкіри, який живиться злущеними клітинами. Але коли організм ослаблений, кліщ проникає у глибокі шари шкіри і викликає запалення.
– Демодекс – відомі кліщі-паразити, які широко розповсюджені серед людей та тварин. 90-95 відсотків людей є носіями кліща демодекс, але навіть не підозрюють про це, – пояснює Марина КАРЛІЙЧУК, доцент кафедри офтальмології БДМУ.
За словами Марини Аксентіївни, причиною захворювання можуть бути сильні емоційні стреси, нейроендокринні, шлунково-кишкові, психічні, імунні захворювання, хвороби жовчного міхура та печінки, а також порушення ліпідного обміну. Крім того, є дані, що застосування косметики з гормональними та деякими біологічними добавками, надмірне захоплення лазнею та засмаганням також провокують виникнення хвороби.
– Найхарактерніша ознака наявності кліща – відчуття свербіжу на обличчі або у волоссі. Частіше свербіж з’являється у нижній частині носа, на чолі та щоках, особливо він відчутний увечері та вночі, – пояснює лікар. – Більшість людей на початку не відчувають свербіж. Оскільки він починається поступово, вони просто погладжують (або почухують) обличчя автоматично, не помічаючи цього. При очній формі пацієнти скаржаться на швидку втомлюваність очей, свербіння, набрякання повік, відчуття злипання та дискомфорту в ділянці повік.
– При очній формі хвороби повіки обробляють спиртовим розчином календули, застосовують мазі ("Демалан", "Пренацид", "Флоксал"), – говорить Марина Аксентіївна. – Необхідно дотримуватися дієти з виключенням гострої та солоної їжі. Протипоказані креми з вмістом меду, теплові процедури, зокрема лазня. Можна застосовувати креми з ромашкою, ментолом, м’ятою.
– Боротьба з цим кліщем дуже важка, оскільки його присутність є швидше нормою, а не патологією, – пояснює Марина Аксентіївна. – Діагностика та лікування демодекозу потребує якісного всебічного обстеження організму. Саме в цьому секрет успішного лікування (Л. Токарюк).
Народна медицина
2 ст. л. подрібненої трави полину залити склянкою окропу, настояти 4-6 годин у закритому посуді, процідити. Використовувати для примочок один-два рази на день по 15-20 хвилин. Попередньо протерти шкіру спиртовою настоянкою календули чи евкаліпту.
Столову ложку коріння дев’ясилу залити склянкою окропу, кип’ятити під покришкою 5-7 хвилин, настояти чотири-шість годин, процідити. Використовувати для примочок один-два рази на день по 15-20 хвилин. Попередньо протерти шкіру спиртовою настоянкою календули чи евкаліпту.
29-04-2010, 12:05
0
21 983