У Чернівцях 2009 року зареєстровано 109 випадків захворювання на активний туберкульоз органів дихання, тоді як 2008-го було лише 90 випадків. Щороку реєструються й випадки захворювання дітей: 2008 і 2009 років захворіло по дві дитини, повідомили у міській санепідемстанції.
За словами Ірини ВОСТРІКОВОЇ, завідувача епідвідділу міської СЕС, епідемічна ситуація з туберкульозу в країні стрімко погіршується з 1990-х років.
– Причина значного поширення туберкульозу – його інфекційна природа, – говорить Ірина Северинівна. – Основне джерело інфекції – хвора людина, яка виділяє збудник у повітря під час кашлю, чхання, сміху. Кожен хворий на відкриту форму туберкульозу (бацилярну) впродовж року може заразити до 20 осіб. Збудник легко переноситься повітрям. До того ж, туберкульоз може передаватися від хворих тварин (худоби, свиней, домашніх птахів) через вживання зараженого молока, м’яса, яєць.
Як зауважує Оксана ЦИГАНЧУК, лікар-епідеміолог міської СЕС, люди не усвідомлюють важливості флюорографічного обстеження органів грудної клітини, яке потрібно здійснювати не рідше, ніж один раз на два роки (для груп ризику, курців – щороку). Інший метод профілактики туберкульозу серед дітей і підлітків – вчасне проведення туберкулінових проб і щеплень БЦЖ.
За її словами, важливо виявити туберкульоз на початковій стадії. Якщо здійснити у цей період лікування, то в більшості випадків можна досягнути стійкого та повного одужання.
Для профілактики здоровим людям необхідно дотримуватися особистої гігієни, збалансовано харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок. (Л. Токарюк)
25-03-2010, 12:05
0
5 998