На початку весни багато хто з нас відчуває зниження працездатності, переживає напади втоми, і фізичної, і розумової. Це сезонний авітаміноз – явище загальновідоме, проте мало хто з ним бореться. Однак не варто терпіти, здавалося би, такі дрібниці, як нежить і втому. Час зрозуміти, що перші симптоми весняного авітамінозу спонукають до дій.
Ніщо так не відновить ваші сили, як сон. Більше часу проводьте на свіжому повітрі. У вихідні відвідайте парк. Час піти в солярій, адже якраз тепла й сонця нам так не вистачає. Саме час їсти мед і горіхи, гриби й сухофрукти.
Якщо підводить пам’ять, допоможуть морква, ананас, авокадо. Сприймати нову інформацію допомагають деякі продукти, багаті на вітаміни групи В. Отож непогано під час перерви між лекціями погризти горішки (волоські або кедрові).
Підживіть мозок глюкозою. Для поповнення нею організму надайте перевагу полісахаридам з овочів і фруктів, виробам із борошна грубого помелу. Один із найпростіших варіантів – сніданок із мюслі і цукатами.
Зосередитися допоможе холін. Ця жироподібна речовина – один із компонентів лецитину, допомагає підтримувати зв’язок між різними ділянками мозку. Його природні джерела – яєчні жовтки, субпродукти.
Швидкість розумової діяльності стимулюють калій і кальцій. В особливо напружені дні з’їжте на сніданок декілька шматочків сиру, а на роботу прихопіть декілька сирків із курагою й чорносливом.
10 речовин, які необхідні мозку
ГЛЮКОЗА. Корисні вуглеводи – в чорному хлібі, макаронних виробах із борошна грубого помелу, шкідливі – в білому цукрі, цукерках і тістечках.
ЗАЛІЗО. Зернові продукти, боби, яйця, сир, яловича печінка. В овочах і фруктах заліза мало, зате з них воно повністю засвоюється.
ВІТАМІН С. Чорна смородина, болгарський перець, обліпиха, всі цитрусові.
ВІТАМІНИ ГРУПИ В. Пивні дріжджі, шпинат, морква, кукурудза, квасоля, броколі (В1, В2), печінка яловича, нежирна яловичина, яловиче серце, оселедець, курячі жовтки (В12).
ЛЕЦИТИН. Яєчні жовтки, субпродукти, в аптеці можна купити вітамінні комплекси з лецитином.
КАЛЬЦІЙ. Молоко і молочні продукти, сири, яєчні жовтки.
МАГНІЙ. Хліб – особливо з борошна грубого помелу, рис, гречка, квасоля у будь-якому вигляді.
КАЛІЙ. Печена картопля, курага, родзинки, свіжі червоні помідори.
НЕНАСИЧЕНІ ЖИРНІ КИСЛОТИ. Рослинні олії – оливкова, соєва, рапсова, соняшникова, арахісова, жирні види риб.
ЦИНК Морепродукти, тваринні білки: яловичина, баранина, а також гарбузове насіння, паростки пшениці.
25-03-2010, 11:54
0
4 715