Анорексію можуть спровокувати сімейні конфлікти

Здоров'я
7 247
0
"Дуже хочу захворіти на анорексію або хоча би дуже схуднути! За зросту 156 сантиметрів маю вагу 55 кілограмів, тоді як мої подруги вищі за мене і вага у них набагато менша! Всі довкола худесенькі, гарні, я дуже їм заздрю... Хочу, щоби мене вважали худенькою і казали, що мені потрібно трохи поправитися", – каже 15-річна Аліна.

"Я перехворіла нервовою анорексією. Коли мене привезли до лікарні, сказали, що мені залишався один день. Вага була 30 кілограмів... Але потім почалися постійні блювання, я перестала любити себе. Випало волосся, і вже чотири роки ходжу у перуках... Я – молода, але ця хвороба залишила страшний слід, через неї я зіпсувала шлунок. Перебороти жахливу хворобу мені допомогли батьки та психолог", – ділиться 27-річна Алевтина.

"Мода" на анорексію дедалі більше популярна серед неповнолітніх та молодих жінок, іноді хворіють навіть молоді чоловіки. Часто виникають вкрай патологічні типи поведінки, наприклад, провокування блювання, приховування їжі, надмірні виснажливі фізичні вправи, зловживання проносними, сечогінними та засобами, які пригнічують апетит.

– Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – занижена самооцінка, негативне сприйняття себе і свого тіла, надмірний контроль над своїм життям, тілом та їжею, – пояснює практикуючий психолог Альона ГОЛОВІНА. – Хвора людина постійно дивиться у дзеркало і навіть за мінімальної для свого зросту і віку ваги бачить там товстуна. При цьому не чує і не сприймає зауваження оточуючих, які вже давно говорять про необхідність набирати вагу. Відтак у людини, хворої на анорексію, виникають страх, тривога, вона закривається від оточуючих висловом: "Ви мене не розумієте"…

За словами психолога, серед основних психологічних причин виникнення анорексії:
 Сімейні конфлікти. Байдужість чи надмірна, сліпа любов з боку матері може вплинути на формування так званої оральної фіксації, коли їжа компенсує ніжність, любов, тілесні задоволення. Тоді для того, щоб отримати задоволення, людина буде їсти або відмовлятися від їжі. Окрім того, сімейний культ стрункого тіла може стимулювати потяг дівчинки-підлітка бути ідеально стрункою й виснажувати себе дієтами. Або, навпаки, якщо батьки схильні до переїдання – дитина може писати так званий "антисценарій" і відмовлятися від мінімальних продуктів.
 Соціальні фактори. Культ стрункого тіла, модельна зовнішність, стандарти 90x60x90 негативно впливають на самосприйняття молодих дівчат, які сліпо починають шукати можливості схуднути й стати "красунею". На жаль, разом із пошуком краси втрачається унікальність і неповторність кожної людини, краса її тіла.
 Травматична подія в житті. Травматичними для людини можуть бути, здавалося би, банальні речі. Наприклад, спостерігання за хворою на ожиріння людиною може стати травматичною подією для вразливої дівчинки, розлучення з чоловіком може вразити жінку з заниженою самооцінкою тощо.
 Стресова ситуація. Власне стресовими, тобто такими, коли необхідно бути гнучким і швидко пристосовуватися до нових обставин, можуть бути різні ситуації. Так, необхідність стежити за вагою для моделей може перерости у хворобливий стан.

За словами психолога, для одужання людині необхідно максимум уваги рідних та друзів, розуміння та підтримка близьких, звернення до фахівців.

– Якщо ви готові "зняти рожеві окуляри" і реально подивитися на себе, визнати, що їжа вже тривалий час не приносить жодного задоволення, що ви контролюєте кожен свій рух, більшість вашого часу займає критика власного тіла і розробляння нової системи очищення організму чи дієти, ваші рідні дивляться на вас із болем в очах, – спробуйте звернутись до фахівців, щоби комплексно лікувати душу і тіло, – радить Альона Головіна. – Вас психологічно підтримає адекватне сприйняття себе і своєї унікальності, усвідомлення того, що ідеалу не існує і не може бути. Невже вам насправді подобається виснажене тіло? Згадайте про інші приємні і щасливі моменти у житті! 
Леся Токарюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців проводив розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
11:18
Проводили технічні роботи: на Буковині горів один із обʼєктів критичної інфраструктури
10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм