"Палив ще з підліткового віку. У сорок років почав задихатися під час ходьби, кашляти. Впродовж десяти років хотів зменшити кількість курива (пачка на два дні), потім кидав курити – у кишенях носив насіння соняшнику, карамельки, але ніщо не допомагало. Після 60-річного ювілею вирішив позбутися шкідливої звички за допомогою стручкового перцю. За гострого бажання курити не просив ні в кого цигарку і не носив при собі насіння та цукерок. У кишені у мене була сірникова коробка зі скибочками стручкового перцю. Коли дуже хотілося закурити, одну скибочку клав до рота і розжовував. Після такої терапії зникло бажання палити. Ось уже десять років не палю і почуваюся чудово", – пише у листі до редакції читач Василь Фуга.
Насправді є безліч способів кинути палити. Однак насамперед ви повинні усвідомити, що позбутися шкідливої звички можете лише самостійно. Ніхто інший не примусить вас цього зробити.
Продукти,
які допоможуть не курити
Молоко. Намочити цигарки молоком, висушити, а потім підсунути курцеві. Гіркота в роті від "молочної" цигарки буде нестерпною.
Апельсиновий сік. В організмі курця руйнується вітамін С, а тютюн замінює його. Щоби цього не відбувалося, необхідно насититися вітаміном С, і потреба людини в тютюні суттєво зменшиться. Курцям і людям, які хочуть покинути палити, необхідно вживати апельсини, лимони, чорну смородину.
Селера. Якщо перед палінням з’їсти салат із селери, присмак цигарки зіпсується. Подібну дію мають також огірки, кабачки, баклажани, квасоля, спаржа.
Капуста броколі захищає від хронічних хвороб легень, якими найчастіше хворіють курці. Хімічна речовина сульфорапін, яку вона містить, підвищує активність одного із генів, який захищає клітини легень від ураження токсинами.
Червоне вино. Келих червоного сухого вина щодня знижує ризик захворіти на рак легень. Червоне вино містить ресвератрол і флавоноїди – вони й дають позитивний ефект. Однак не варто червоне вино пити діжками.
Заборонено вживати:
міцний алкоголь, каву, чай, кока-колу (містять кофеїн).
Поради
Пийте багато води і соків. Два-три літри рідини щодня не допустять зневоднення, яке спричинює паління. Крім того, багатьом курцям після цього не подобається смак тютюну.
Щоби кинути палити, спробуйте дотримуватися молочної дієти. Пийте щодня по літру молока: одну склянку кожні дві-три години.
Стимулом покинути палити може бути чийсь авторитет. Якщо ви розповісте комусь, чия точка зору для вас важлива, що кидаєте палити, то пізніше вам буде соромно це зробити.
Покинути погану звичку можна за допомогою суперечки. Головне – щоби "ціна питання" була суттєвою.
Симптоми тютюнової "ломки" допоможуть полегшити спеціальні пластирі та жувальна гумка.
Коментар
Вадим СМИСЛОВ,
лікар-нарколог Чернівецького обласного наркологічного диспансеру:
Залежність від паління – психологічна. Спочатку формується саме психологічна залежність, адже будь-яка людина починає палити для певного "ритуалу". За участю цигарок виникає нова форма поведінки, людина набуває певного статусу – "курець". Цигарка для неї – джерело емоцій, спілкування. Додайте до цього стереотипу поведінки вплив на організм нікотину і супутніх речовин – і комплекс фізичної та психологічної залежності сформований.
Якщо людині не вистачає сили волі, щоби покинути згубну звичку, можна звернутися до лікаря-нарколога. У такому разі застосовують комплексне лікування: голкотерапію, спеціальні препарати замісної терапії, психотерапію тощо.
Тривалість відвикання від тютюнопаління залежить від кожного індивідуально (враховується вік пацієнта, кількість цигарок, які викурювала людина щодня, скільки часу вона палила).
Нині у наркологічному диспансері перебувають двоє пацієнток 22-річного віку, які хочуть позбутися залежності від цигарок".
18-03-2010, 10:15
0
11 794