До кінця року міським медичним установам доведеться відмовитися від використання кисневих балонів для лікування хворих, замінивши їх безпечнішим обладнанням. Таке доручення чернівецьким медустановам дала міська влада після вибуху кисневого балона в одній із луганських лікарень. Лікарі визнають недоліки роботи з кисневими балонами, але повністю відмовитися від них не можуть.
– Від кисневих балонів відмовитися повністю неможливо. – пояснює головний лікар комунальної медичної установи "Міська дитяча лікарня" Сергій СТОРОЖУК. – Їхнє використання і досі практикують у всьому світі. Ми теж повністю не будемо відмовлятись від них. Однак використовуватимемо балони як третє, резервне джерело кисню. Наразі створюється трирівнева система його подання. Основними тут є так звані газифікатори (прилади, що насичені "рідким киснем") та кисневі концентратори (прилади, які акумулюють кисень із повітря). Кисневі ж балони використовуватимуться як їхня альтернатива в екстрених ситуаціях. Самі ж балони при цьому розміщуватимуться на спеціально обладнаній рампі, поза приміщенням лікарні.
Наразі, за словами Сергія Миколайовича, у міській дитячій лікарні є два кисневі концентратори, завдяки яким використання балонів скоротили на 50 відсотків. Для повного переходу в "безбалоновий режим" лікарні потрібно ще або два кисневі концентратори, які можуть обслуговувати двох пацієнтів, або один потужний, розрахований на чотирьох осіб.
Альтернативу кисневим балонам купуватимуть за кошти місцевого бюджету.
– Усі витрати візьме на себе міська рада. – запевняє начальник фінансового управління міської ради Євген ПРОКОПЕЦЬ. – Однак станеться це тільки після того, як буде затверджено бюджет. Буде це в березні, а до цього закуповувати обладнання ми не маємо права. Окрім того, потрібно отримати запит від управління охорони здоров’я щодо кількості необхідного обладнання та суми, необхідної для його придбання.
Михайло САЛІТРА
На замітку
Кисневий балон – це ємність, яку треба заправити, перевезти та підключити. Його використання та транспортування потребує підвищеного рівня уваги з боку персоналу, спеціальних навчань з експлуатації та зберігання. Балон через системи пониження тиску подає кисень до пацієнта. У використанні такі балони енергозатратні та небезпечні.
Газифікатор – прилад, що працює на рідкому кисні. Його потрібно заправляти мінімум раз на рік. У Чернівцях обладнання для наповнення газифікаторів немає. Тому періодично приїжджає машина для наповнення зі Львова.
Кисневий концентратор – прилад, який за допомогою спеціальних мембран виводить концентрат кисню з повітря. Густина кисневої суміші – 92-95% за потреби для людини 40-45%. Не потребує заправляння, безпечний в експлуатації. Кисневі концентратори є двох видів: для забезпечення киснем двох хворих та більш потужні – розраховані на чотирьох пацієнтів.
4-02-2010, 12:23
0
7 938