RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як визначити стан здоров’я дитини і чи об’єктивні результати проби Руф’є, ми поцікавилися у заступника головного лікаря міської дитячої поліклініки Валентини КОСТЮК.

– Яким способом можна визначити стан здоров’я дитини?

– Є багато методів перевірки стану фізичного здоров’я школярів. Один із них – проба Руф’є. Її суть у тому, що учень повинен виконати 30 присідань із простягнутими вперед руками впродовж 45 секунд. Дитині пропонують самостійно й голосно лічити кількість присідань. Це дозволяє уникнути затримки дихання. Після трьох-п’яти хвилин відпочинку в положенні сидячи в обстежуваного підраховують пульс кожні 15 секунд. Отримані результати записують до протоколу. А після кількох хвилин відпочинку процедуру повторюють. Потім результати першого та другого обстежень порівнюють. Якщо вони не збігаються – процедуру знову повторюють. Якщо ж результати знову не збігаються – потрібно здійснити повне обстеження школяра – у нього, можливо, виявлять певні вади.

Чимало батьків негативно ставляться до цієї проби. Але можу запевнити, що її результати об’єктивні. Завдяки пробі Руф’є можна виявити приховані вади здоров’я і вже після цього обстежити дитину повністю. Результати проби можна отримати одразу після процедури.

– Що означають результати цієї проби?

– За результатами проби Руф’є ми розподіляємо дітей на три групи: основну (до неї належать здорові діти, у яких після процедури не змінився фізичний стан і не спостерігалося жодних фізичних відхилень), підготовчу (діти після гострого захворювання, що не потребує курсу лікувальної фізкультури), спеціальну (у стані здоров’я спостерігаються значні відхилення постійного чи тимчасового характеру, що не перешкоджають навчанню в школі, але протипоказані для занять фізкультурою).

– Чи можливе таке, що дитина належить до спецгрупи і водночас є спортсменом?

– Схожі випадки траплялися. Наприклад, школярка належала до спеціальної групи, але водночас займалася стрільбою з лука і навіть здобувала на конкурсах призові місця. Але слід розуміти, що у стрільбі з лука немає такого фізичного навантаження, як у легкій атлетиці чи плаванні.

– Де проводять пробу Руф’є і де батьки можуть дізнатися її результати?

– Пробу проводять щорічно в усіх школах міста – зазвичай на початку навчального року. Хоча, можливо, 2010 року ми проведемо її на початку літа. Результати проби заносять до спеціального листа здоров’я, що знаходиться у класного керівника, який і сповіщає батьків про отримання результатів цієї процедури. 
Наталія ТРІСКА

Статистика
Із 22074 учнів чернівецьких шкіл у спеціальній медичній групі перебуває 6451 дитина. Такі результати дала проведена у вересні-жовтні 2009 року проба Руф’є. 

Думка вчителя
Наталя СОКОЛ,
вчитель фізкультури гімназії №5:
– Проба Руф’є дає можливість виявити приховані проблеми зі здоров’ям, зокрема після перенесення важкої хвороби.
У гімназії №5 пробу Руф’є проводять вже чотири роки поспіль. Пригадую, після першої проби виявилося, що чимало першо­класників мають слабке здоров’я і не можуть займатися в основній групі. Тоді за моєю порадою батьки віддали дітей до різноманітних спортивних гуртків – на танці, волейбол, гімнастику. І вже через рік здоров’я дітей значно покращилося.
З учнями спецгрупи займаюся окремо. Розділяю їх на три підгрупи – залежно від діагнозу хвороби. Кожній з цих підгруп даю різні фізичні навантаження.
Належність учня до спеціальної групи не впливає на оцінку з фізкультури. 
4-02-2010, 11:42
Коментарів 0 Переглядів 8 000

Теги -

Один з полеглих воїнів - чернівецький офіцер

В Україні зростає кількість випадків домашнього насильства
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

У Чернівцях провели щорічний фестиваль меду і трав'яного чаю


Зміни  клімату? Та це ж вигадка. Блог Ярослава Волощука
Не впевнений, що ви із першого разу вгадаєте, кому належить фраза, що винесена у заголовок блогу.
На «Червоній руті» вперше прозвучав гімн України. Блог Надії Будної
35 років тому, 17-24 вересня 1989-го, в Чернівцях відбувся перший фестиваль "Червона рута"

Чоловіче здоров'я — важлива тема, яка часто залишається поза увагою, доки не з'являються серйозні симптоми. Захворювання передміхурової залози, такі як аденома простати та простатит, стають все більш поширеними з віком, викликаючи фізичний дискомфорт і психологічні труднощі. Але сьогодні, завдяки досягненням сучасної медицини, ці проблеми можна ефективно вирішувати без хірургічного втручання.

Якщо ви не задоволені системою опалення вдома — багато платите за газ чи електроенергію, а тепла не відчуваєте — це найперший і найвагоміший дзвіночок, аби замислитися над альтернативним джерелом обігріву.

Збираєтеся укласти договір страхування? Це важливе рішення, яке потребує ретельної підготовки. Маємо кілька простих та ефективних порад, які допоможуть вам краще зорієнтуватися у виборі страхових продуктів і послуг.

Двоколісний та триколісний транспорт на електродвигунах все більше набирає популярності серед водіїв і водійок. Електромопед характеризується достатньо високим запасом ходу, оптимальною швидкістю руху та зручністю в управлінні.