Щоби залишатися здоровими взимку, необхідно вживати багаті на вітаміни та мінеральні речовини сухофрукти та горіхи. Сушені фрукти не лише корисні, але й дуже смачні завдяки високому вмісту цукру, і не будь-якого, а цінного фруктового.
– Давайте сухофрукти дітям, яким особливо потрібні калій, залізо, магній, фтор, кальцій, – говорить лікар-терапевт Олена БАЛАКІНА. – Сухофрукти дуже зручно зберігати у звичайній кухонній шафі, вони універсальні у використанні. Їх можна додати до пирога або зварити з них компот. А якщо трішки поекспериментувати і додати до сухофруктів горіхи, вийде смачна, корисна і красива страва.
Фініки як джерело енергії перевершують інші сухофрукти. Вони містять усі вітаміни, крім E і H, але особливо багато в них вітаміну В5, який підсилює працездатність і концентрацію уваги. До того ж, у фініках виявлено речовини, близькі за структурою до "Аспірину". Не випадково стародавні цілителі використовували їх для лікування застуди та головного болю.
Папайя активізує білковий обмін, зміцнює імунітет, підвищує сексуальну активність.
Інжир нормалізує діяльність щитовидної залози, а також запобігає розвитку ракових клітин. Інжир містить ферменти, які стимулюють травлення. У народній медицині його з успіхом застосовують для виведення кишкових паразитів і лікування бронхіту.
Курага – прекрасне джерело калію, каротину, фосфору, кальцію, заліза, а також вітаміну В5, який, крім додавання бадьорості, сприяє ще і спалюванню жиру в організмі.
Солодкий мигдаль рекомендують при підвищеному рівні холестерину, гіпертонії, пухлинних захворюваннях, очних хворобах, ожирінні, виразках, хворобах жовчних шляхів і печії. Мигдаль із цукром корисний при кашлі, астмі; гіркий мигдаль використовують при лікуванні жіночих хвороб, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, нирок.
Фундук допомагає при хронічній втомі, діабеті, артеріальній гіпертензії, збільшенні передміхурової залози, варикозному розширенні вен, запаленні вен (флебітах). Завдяки високій калорійності, широкому спектру вітамінів і мікроелементів рекомендований пацієнтам з ожирінням (не потрібно великих об’ємів, а тому не розтягує шлунок). У поєднанні з медом і курагою – чудовий засіб для профілактики захворювань серцево-судинної системи. Розтертий фундук із родзинками використовують як засіб лікування хронічних анемій. 100 грамів фундука щодня повністю задовольняють потребу людського організму в білках.
Кешью рекомендують при псоріазі, анемії, депресії, порушеннях обмінних процесів. Він зміцнює імунну систему, забезпечує нормальну діяльність серця; сприяє зниженню рівня холестерину в крові.
Фісташки надають бадьорості, тонізують і зміцнюють організм; знижують серцебиття і схильність до серцевих захворювань; добре діють на роботу мозку, печінки.
Допомагають в період великих фізичних навантажень і після важких захворювань. Корисні для людей, які страждають на артеріальну гіпертензію, хронічну анемію, туберкульоз, тромбофлебіт.
Арахіс покращує функціонування нервової тканини, серця, печінки та інших органів; сприяє оновленню клітин, зниженню рівня холестерину в крові; використовують як жовчогінний засіб. Корисний при стомлюваності, безсонні; покращує пам’ять, увагу і слух; підвищує потенцію, сексуальне бажання. Вживання 30 грамів арахісу щодня значно знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Волоський горіх зміцнює печінку, допомагає при безсонні, глистах, дерматиті, застудах, нервових розладах, при серцевих захворюваннях, зокрема підвищеному артеріальному тиску, анемії. Сприяє зміцненню імунітету, дуже корисний літнім людям, вагітним і матерям, які годують грудьми. Рекомендують у період відновлення після важких хвороб і операцій.
Леся Токарюк
31-12-2009, 10:16
0
4 462