Папайя зміцнює імунітет, а фісташки збадьорюють

Здоров'я
4 522
0
Щоби залишатися здоровими взимку, необхідно вживати багаті на вітаміни та мінеральні речовини сухофрукти та горіхи. Сушені фрукти не лише корисні, але й дуже смачні завдяки високому вмісту цукру, і не будь-якого, а цінного фруктового.
– Давайте сухофрукти дітям, яким особливо потрібні калій, залізо, магній, фтор, кальцій, – говорить лікар-терапевт Олена БАЛАКІНА. – Сухофрукти дуже зручно зберігати у звичайній кухонній шафі, вони універсальні у використанні. Їх можна додати до пирога або зварити з них компот. А якщо трішки поекспериментувати і додати до сухофруктів горіхи, вийде смачна, корисна і красива страва.
Фініки як джерело енергії перевершують інші сухофрукти. Вони містять усі вітаміни, крім E і H, але особливо багато в них вітаміну В5, який підсилює працездатність і концентрацію уваги. До того ж, у фініках виявлено речовини, близькі за структурою до "Аспірину". Не випадково стародавні цілителі використовували їх для лікування застуди та головного болю.
Папайя активізує білковий обмін, зміцнює імунітет, підвищує сексуальну активність.
Інжир нормалізує діяльність щитовидної залози, а також запобігає розвитку ракових клітин. Інжир містить ферменти, які стимулюють травлення. У народній медицині його з успіхом застосовують для виведення кишкових паразитів і лікування бронхіту.
Курага – прекрасне джерело калію, каротину, фосфору, кальцію, заліза, а також вітаміну В5, який, крім додавання бадьорості, сприяє ще і спалюванню жиру в організмі.
Солодкий мигдаль рекомендують при підвищеному рівні холестерину, гіпертонії, пухлинних захворюваннях, очних хворобах, ожирінні, виразках, хворобах жовчних шляхів і печії. Мигдаль із цукром корисний при кашлі, астмі; гіркий мигдаль використовують при лікуванні жіночих хвороб, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, нирок.
Фундук допомагає при хронічній втомі, діабеті, артеріальній гіпертензії, збільшенні передміхурової залози, варикозному розширенні вен, запаленні вен (флебітах). Завдяки високій калорійності, широкому спектру вітамінів і мікроелементів рекомендований пацієнтам з ожирінням (не потрібно великих об’ємів, а тому не розтягує шлунок). У поєднанні з медом і курагою – чудовий засіб для профілактики захворювань серцево-судинної системи. Розтертий фундук із родзинками використовують як засіб лікування хронічних анемій. 100 грамів фундука щодня повністю задовольняють потребу людського організму в білках.
Кешью рекомендують при псоріазі, анемії, депресії, порушеннях обмінних процесів. Він зміцнює імунну систему, забезпечує нормальну діяльність серця; сприяє зниженню рівня холестерину в крові.
Фісташки надають бадьорості, тонізують і зміцнюють організм; знижують серцебиття і схильність до серцевих захворювань; добре діють на роботу мозку, печінки.
Допомагають в період великих фізичних навантажень і після важких захворювань. Корисні для людей, які страждають на артеріальну гіпертензію, хронічну анемію, туберкульоз, тромбофлебіт.
Арахіс покращує функціонування нервової тканини, серця, печінки та інших органів; сприяє оновленню клітин, зниженню рівня холестерину в крові; використовують як жовчогінний засіб. Корисний при стомлюваності, безсонні; покращує пам’ять, увагу і слух; підвищує потенцію, сексуальне бажання. Вживання 30 грамів арахісу щодня значно знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Волоський горіх зміцнює печінку, допомагає при безсонні, глистах, дерматиті, застудах, нервових розладах, при серцевих захворюваннях, зокрема підвищеному артеріальному тиску, анемії. Сприяє зміцненню імунітету, дуже корисний літнім людям, вагітним і матерям, які годують грудьми. Рекомендують у період відновлення після важких хвороб і операцій.
Леся Токарюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм