RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Перший крок до щастя – з’ясуй, чого хочеш

Чимало людей нині почуваються нещасливими, хоч іноді на це, здається, немає серйозних причин. Що ж таке щастя і як відчути радість від життя? Про це ми запитали у психолога-кон­сультанта медико-психологічного центру Буковинського державного медичного університету Оксани ПЕНДЕРЕЦЬКОЇ.
Привабливість життя – у різноманітності
– Щастя – стан, для виникнення якого суб’єктивна оцінка є набагато важливішою, ніж об’єктивні умови, – каже Оксана Пендерецька. – Не так важливо, що відбувається, важливіше – як ми це оцінюємо.
Позитивний погляд на життя, на світ, на себе, вміння знаходити приємне в неприємному, корисне у шкідливому, гарне у потворному відкриває нам дорогу до щасливого життя.
– Бути щасливим – означає отримувати задоволення від життя, а задоволення люди отримують від дуже різних речей, – каже психолог. – Тому безглуздо виглядають спроби розробити універсальні "рецепти" щастя. Людина почувається щасливою, коли її життя відповідає її уявленням про те, яким воно мало б бути. Це важливо, тому що часто ми не почуваємося щасливими лише через те, що будуємо своє життя у відповідності до чужих уявлень, очікувань, цінностей та смаків. А потім дивуємося, чому нам у ньому некомфортно. Перший крок до щастя – чесно відповісти собі, чого ти насправді хочеш. Наступний – докладати зусиль, ідучи цим шляхом.
– Перешкодою на шляху до щастя можуть стати також наші хибні уявлення про те, що воно, щастя, – це постійне гостре переживання прекрасних почуттів, – продовжує Оксана Пендерецька. – Люди, перебуваючи у полоні таких уявлень, прагнучи недосяжного, постійно почуваються обділеними. Їм здається, що живуть вони лише тоді, коли у них усе прекрасно. А коли виникають якісь труднощі, їхнє життя "зупиняється". Насправді головна привабливість життя – у його різноманітності, іноді – непередбачуваності. Наша готовність приймати життя у всіх його виявах – важлива передумова щастя. Проста кулінарна аналогія: більшість із нас любить солодощі, але ж нам не спадає на думку харчуватися самими лише шоколадними цукерками. Іноді хочеться гострого, соленого або й просто нейтрального.
Почуватися щасливим можна і від дрібниці
– Ще одна типова настанова, здатна зробити нас нещасними, – це уявлення про те, що щастя обов’язково потребує грандіозної причини, – каже психолог. – Насправді від дрібниць задоволення буває не менш гострим. Що принесе вам більше задоволення – грандіозний феєрверк під музику духового оркестру чи ледь відчутний вранішній поцілунок коханої людини, підкорення Евересту чи перший крок вашої дитини?
– Врешті-решт, життя цікаве! "Дослідницьке" ставлення до життя, акцент на задоволенні власної цікавості, а не на отриманні приємностей – хороше щеплення від песимізму й смут­ку, – радить фахівець. – Адже щодня життя готує нам різноманітні сюрпризи, несподівані відкриття. А явищ, розуміння яких ще попереду, – не перелічити.
Отже, "бути щасливим" – не надто коректне висловлювання, оскільки немає об’єктивних критеріїв для того, щоби визнати людину щасливою чи навпаки. "Почуватися щасливим" – ось те, чого ми справді прагнемо й можемо досягти. Вміння дивитися на світ позитивно, радіти життю у всіх його виявах (врешті, навіть тому, що воно у нас є, що ми отримали цей дарунок), змінювати на краще те, що ми можемо змінити, і гідно приймати те, чого ми змінити не можемо, здатне подарувати нам не одну щасливу мить. 
Галина МАРКІВ
24-12-2009, 12:03
Коментарів 0 Переглядів 5 782

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.