Важливо вміти правильно визначити ознаки вагітності. Адже кожен із симптомів може вказувати не лише на вагітність, але й на захворювання. У деяких жінок перші ознаки вагітності з’являються впродовж тижня після зачаття, в інших – за декілька тижнів.
Найбільш поширені ознаки вагітності
Затримка менструації, порушення циклу змушує жінку зробити тест для виявлення вагітності. У багатьох жінок, навіть якщо вони вагітні, може спостерігатися кровотеча. Як правило, менструація швидко закінчується і проходить менш інтенсивно, ніж зазвичай. При затримці менструації на один-два дні і більше можна зробити тест.
Інші причини: надмірна втрата або набір ваги, хронічна втома, гормональні порушення, стрес, припинення прийому протизаплідних препаратів, грудне вигодовування.
Набрякання, підвищення чутливості грудей може з’являтися через один-два тижні після зачаття. Груди можуть реагувати на будь-який, навіть незначний, дотик.
Інші причини: гормональний дисбаланс, прийом протизаплідних препаратів, передменструальний синдром.
Швидка втомлюваність, апатія може з’явитися вже у перший тиждень після зачаття.
Інші причини: стрес, перевтома, депресія, застуда або грип, інші захворювання.
Нудота, блювання – ознаки токсикозу. Найчастіше виникають на 2-8 тижні після зачаття.
Інші причини: харчове отруєння, стрес, захворювання шлунково-кишкового тракту.
Біль у попереку також може вказувати на ранній термін вагітності. Крім того, незначний біль періодично виникає впродовж всього періоду виношування дитини.
Інші причини: передменструальний синдром, стрес, проблеми із спиною, фізичні або розумові навантаження.
Головний біль і мігрень – підвищення рівня гормонів в організмі може викликати головні болі на ранньому терміні вагітності.
Інші причини: зневоднення організму, передменструальний синдром, надмірна напруга зору тощо.
Часте сечовипускання – приблизно на 6-8 тижні після зачаття можуть виникати часті позиви до сечовипускання.
Інші причини: інфекційне захворювання сечостатевої системи, діабет, надмірне споживання рідини або зловживання сечогінними засобами.
Потемніння шкіри навколо сосків.
Інші причини: гормональний дисбаланс, не пов’язаний із вагітністю.
Збільшення апетиту, тяга до певних продуктів – не обов’язково виникає бажання поласувати незвичайними продуктами, але у багатьох вагітних є тяга до певних продуктів.
Інші причини: погане харчування, нестача певного вітаміну, стрес, депресія, менструація.
Леся Токарюк
Коментар фахівця
Оксана АНДРІЄЦЬ,
доктор медичних наук,
професор кафедри
сімейної медицини:
Насамперед при виявленні вагітності жінка повинна для себе з’ясувати: чи бажана ця вагітність. Якщо жінка хоче дитину, вона повинна одразу звернутися до жіночої консультації або до свого постійного гінеколога. Лікар огляне пацієнтку, визначить, чи вагітність маткова. Адже є невеликий відсоток ймовірності позаматкової вагітності. Не варто одразу, в перші ж дні затримки, робити УЗД, адже на сучасних УЗД-апаратах вагітність видно лише на третьому-четвертому тижні після зачаття. Якщо жінка зацікавлена, щоби вагітність перебігала нормально, без ускладнень, вона обов’язково повинна перебувати на обліку.
Якщо вагітність позаматкова, її, як правило, переривають на 8-10 тижні. Із позаматковою вагітністю не варто зволікати, адже в будь-який момент вона може порушитися, а це може призвести навіть до летального випадку".
17-12-2009, 11:18
0
6 767