Серед лікувальних і профілактичних процедур ванна – одна із найприємніших і найбільш ефективних. Немає дешевшого способу зміцнити організм, ніж ванни з морською сіллю.
– Білі кристали морської солі містять 97 відсотків хлориду натрію. Іон натрію, який міститься в солі, дозволяє передавати нервові, електричні імпульси, відновлюючи нормальну роботу нервової системи, – каже фармацевт Оксана БІЛЕЙЧУК. – Це дуже важливо для хорошої роботи серця. Сіль, завдяки іону хлору, сприяє нормалізації травних процесів, підтримуючи необхідний рівень кислотності шлунку.
Соляні ванни з натуральними екстрактами рослин стимулюють і нормалізують обмін речовин. Під час купання врівноважується процес соляного балансу через шкіру. Ось чому для прийняття профілактичних ванн рекомендують вміст цілого пакетика (один кілограм) розчинити в 140-150 літрах води за температури 32-37 °С. Тривалість прийняття ванни залежить від мети процедури. Якщо ви хочете збагатити шкіру й організм мікроелементами, зняти нервову напругу, треба полежати у ванній не менше 10 хвилин. Температура води повинна бути не нижче температури тіла. Після сольової ванни бажано підсушувати шкіру 10-15 хвилин і прийняти теплий душ. Рекомендований курс – 10-12 разів. Інтервал між процедурами один-два дні.
Якщо хочете зміцнити нігті, розведіть у літрі води (37-40 °С) дві столові ложки солі й потримайте в цьому розчині руки 10-15 хвилин. Після процедури дайте рукам висохнути, а потім нанесіть крем на шкіру, а також спеціальний крем на нігті.
За допомогою морської солі можна лікувати застудні захворювання.
Для полоскання горла розчиніть у склянці теплої води приблизно три чайні ложки солі.
Якщо бажаєте покращити кровопостачання чи просто зняти втому, зробіть ванночку для ніг з морською сіллю: 20-25 грамів на літр води, температура води – 40-45 °С.
Ванни з морської солі сприяють виведенню з організму токсинів, продуктів розпаду, які накопичуються після перевтоми, а також продуктів старіння шкіри.
Ванни з морською сіллю
З екстрактом лаванди. Свіжий квітковий аромат лаванди має психоемоційний вплив: підсилює привабливість, забирає комплекси, освіжає й створює почуття легкого розслаблення. Крім того, ефірна олія лаванди допомагає при клімактеричних проблемах, а також нормалізує менструальний цикл. Лаванду не рекомендують застосовувати у перші місяці вагітності.
З екстрактом хвої. Хвойні ванни рекомендують як загальзміцнювальний засіб при захворюваннях опорно-рухового апарату, хворобах сечостатевої системи, захворюваннях нервової системи й порушеннях обміну речовин, при діатезах, нейродермітах, екземах, при залишкових явищах після тромбофлебіту, хворобах серцево-судинної системи.
З екстрактом ромашки. Ванна із сіллю з екстрактом ромашки підійде тим, хто хоче покращити стан шкіри, волосся та нігтів. Ромашка має антимікробні, протизапальні, заспокійливі властивості, пом’якшує, зволожує та відновлює волосся і шкіру.
Правила прийому ванн
Ванни з настоянками лікувальних трав роблять у звичайній ванні за температури води 35 °С. Тривалість процедури – 15 хвилин.
Після ванни не поспішайте ополіскувати тіло – олії, які потрапили на шкіру, продовжують діяти ще певний час. Щоби результат був якнайкращим, не витирайтеся. Загорніться у великий махровий рушник або одягніть халат. Ляжте в постіль і добре вкрийтеся.
Леся Токарюк
10-12-2009, 10:24
0
11 627