RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Зневіра, страх, боязнь смерті та самотності, паніка – усі ці неприємні відчуття сьогодні особливо дошкуляють людям. У період епідемії грипу, економічної нестабільності, передвиборчої кампанії дедалі більше навіть фізично здорових людей впадає у розпач, хвилюється за власну долю та своїх дітей. Як позбутися страху, який отруює життя?
Не залишайте немовлят самих
– Коли виникає відчуття паніки, людина часто та глибоко дихає, перенасичуючи свої легені киснем, – каже Станіслав КШАНОВСЬКИЙ, лікар психотерапевт-психоаналітик. – А це зумовлює запаморочення, нудоту, втрату свідомості. Серце при цьому посилено б’ється, м’язи напружуються, з’являється виражена пітливість. Очі можуть смикатися, у роті відчувається сухість, голос тремтить. Такі відчуття ще більше підсилюють тривогу, паніку, страх.
За словами Станіслава Станіславовича, джерело паніки може виникати ще в дитинстві, коли немовля інстинктивно переживає страх втрати матері. У такому разі дитина реагує всім тілом, плачем, на це витрачаються майже всі ресурси немовляти. Таким чином виникає страх самотності, який дорівнює страху смерті.
Ця тривога глибоко закарбовується у психіці людини, виникаючи щоразу, коли з’являється ризик втрати близької людини, середовища перебування тощо. Внаслідок цього зникає впевненість у собі, "дорослість". "Перетворюючись на дитину", людина передає свою дорослу відповідальність тому, кого ідеалізує, сприймаючи, майже як Бога. Тому охопленими панікою людьми дуже легко маніпулювати.
– Коли дитина росте і розвивається, любляча матір дає їй можливість виявити злість, не позбавляючи любові, а батько є прикладом сили, свободи, компетентності тощо. У повній сім’ї кожен виконує свою роль, – пояснює Станіслав Кшановський. – Якщо ж сім’я неповна, дитина не може по-справжньому вирости і відділитися від батьків. Часто все життя шукає їм заміну, страждаючи на неврози, психічні захворювання, відсутність ініціативи і відповідальності.
Хто боїться смерті, той частіше хворіє
За словами лікаря, наше суспільство переживає відсутність духовних цінностей, любові, цінності самої людини як такої.
Протягом всього життя ми боїмося смерті, самотності, відповідальності, беззмістовності. Щоби подолати свій страх, психотерапевт радить зрозуміти такі істини:
 Прийняття того, що ми смертні, дає нам цінність життя і силу бути самими собою, довіряти своїм емоціям, почуттям, діям.
 Розуміння самотності допомагає сприйняти себе як цінність і цінувати стосунки з людьми через кохання, сім’ю, партнерство тощо.
 Усвідомлення відповідальності дозволяє нам відповідати за своїх дітей, батьків, за себе самого, свої дії та вчинки, мати право на помилки та успіх, набувати людський досвід.
 Прийняття змісту життя дозволяє бути самим собою, приносить задоволення.
– Якщо стосунки будуються на насиллі, з’являються паніка, хвороби, зникає захист, знижується імунітет, – зауважує Станіслав Кшановський.
Леся Токарюк

Як подолати паніку
 Застосовуйте дихальну техніку. Розпочинайте з глибокого вдиху, не поспішаючи, полічіть подумки до чотирьох. Видихайте ще повільніше, полічіть до восьми. Повторюйте вправу декілька разів.
 Викликайте відчуття важкості, тепла, розслаблення, уявляючи різноманітні ситуації.
 Уявіть, що те, чого ви боїтеся, вже сталося. Опишіть свої почуття словами, якщо можливо, з гумором.
 Дивіться на себе як на дорослу людину, а не дитину. Беріть на себе відповідальність та ініціативу в різноманітних ситуаціях.
 Зрозумійте, що ваші близькі, які вас дійсно люблять, не покинуть вас, витримають вашу агресію та негатив, підуть вам назустріч.
 Висловлюйте ваші почуття у стосунках словами, не роблячи суджень і не звинувачуючи, не намагайтеся когось змінити без його згоди на це.
 Дотримуйтеся здорового способу життя.
 У разі необхідності консультуйтеся та лікуйтеся у дипломованого психотерапевта.
3-12-2009, 10:06
Коментарів 0 Переглядів 10 876


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.