RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чому і як потрібно щепити дітей від грипу, розповідають завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук, професор Олена КОЛОСКОВА і дитячий лікар-інфек­ціоніст вищої категорії, доцент цієї кафедри Лоріна ІВАНОВА.

Іноді від вакцини відмовляються навіть медики
– Чи варто щепити дітей проти грипу під час епідемії?
Лоріна ІВАНОВА: "В умовах, коли хворіє значна кількість населення області, робити щеплення від сезонного чи калі­форнійського грипу немає жодного сенсу. Вакцинація найбільш ефективна лише тоді, коли її проводять за місяць-півтора до прогнозованої епідемії. Отже, враховуючи, що очікується повторна хвиля захворюваності на грип десь у січні-лютому наступного року, щеплення обов’язково треба робити, особливо дітям. Вакцинацію повинні розпочинати лише після того, як епідемічний поріг захворюваності нормалізується. Імунітет починає формуватися вже впродовж першого тижня після щеплення".
– Діти, батьки яких відмовилися від будь-яких щеплень, мають більшу ймовірність захворіти на грип та ГРВІ?
Олена КОЛОСКОВА: "На жаль, нині ми пожинаємо плоди антивакцинальної кампанії, яку розгорнули в Україні останнім часом. Трагічний випадок у Краматорську, коли помер підліток після вакцинації проти кору та краснухи, спричинив масову відмову батьків від будь-яких щеплень. Які у майбутньому можуть бути наслідки такої "кампанії", передбачити важко. Це загроза не лише для кожної окремої людини, а й загалом для всього суспільства. Навіть доводилося чути, що Україна представляє собою небезпеку в плані інфекційних хвороб для інших країн.
Я радила би батькам обов’язково щепити своїх дітей від усіх інфекційних захворювань. На жаль, зараз майже 50 відсотків буковинців відмовляється це робити. І що особливо прикро, серед відмовників іноді зустрічаються медики. Вони не тільки не щеплять своїх дітей, а ще й інколи дають батькам неграмотні рекомендації щодо вакцинації, роблять неправильні вис­новки. Я особисто пропонувала провести анонімне анкетування серед медиків, щоб з’ясувати, чи щеплені їхні діти і скільки дітей взагалі вакциновано. Лише маючи точні дані, можна буде вживати якісь заходи. Ми зовсім не хочемо лякати батьків. Проте, як показала цьогорічна ситуація із захворюванням на грип, інфекційна захворюваність може вийти з-під контролю".

Укол від сезонного грипу наполовину захищає від "свинячого"
– Чи всі діти можуть перенести щеплення проти грипу?
Лоріна ІВАНОВА: "Це може вирішити лише лікар. Є наказ Міністерства охорони здоров’я про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні, де все чітко розписано. Зокрема які фахівці повинні оглянути дитину, які дослідження слід зробити тощо. Без висновку лікаря дитину в
жодному разі не вакцинуватимуть. Це не повинна бути "компанійщина", коли щеплять усіх. До будь-якої вакцинації, у тому числі проти грипу, слід ставитися дуже серйозно, до кожної дитини – індивідуально. В Україні зареєстровано п’ять вакцин проти грипу. Яку саме вибрати, порадить лікар, враховуючи індивідуальні особливості препаратів для кожної окремої дитини".
Олена КОЛОСКОВА: "Для проведення щеплення дитини повинна обов’язково бути письмова згода батьків. Ніхто нікого силою не має права вакцинувати. Батькам повинні дати повну достовірну інформацію про вакцину, її побічні реакції та ускладнення. Вони також можуть особисто ознайомитися з інструкцією. Якщо дитина відвідує дитсадок, вихователі повинні заздалегідь повідомити батьків про щеплення і отримати від них
згоду".
– Чи багато буковинців щеплять своїх дітей від грипу?
Лоріна ІВАНОВА: "Вакцинація проти грипу рекомендована, а не обов’язкова. Тому все залежить від бажання батьків. Але є група дітей, яких обов’язково слід вакцинувати проти грипу. Це насамперед ті, хто знаходиться в закритих колективах, наприклад, у будинках дитини та в школах-інтернатах. Також бажано щепити дітей із хронічними захворюваннями легень та малюків, які часто хворіють. На жаль, масовим, як це спостерігається в інших країнах, щеплення проти грипу в Україні і зокрема в нашій області поки що не стало. Сподіваємося, що після теперішньої ситуації із захворюванням на грип та ГРВІ люди серйозніше ставитимуться до здоров’я своїх дітей, а також до власного здоров’я".
– Чи може бути щеплення стовідсотковою гарантією безпеки від грипу?
Олена КОЛОСКОВА: "На жаль, зараз у нас немає великого власного досвіду щодо ефективності вакцинації великих груп населення від грипу. Але відомо достеменно, що вакцинація запобігає розвитку тяжких форм грипу, унеможливлює летальні наслідки перебігу хвороби. Щеплені діти також не мають життєвонебез­печних ускладнень, у них грип перебігає набагато легше. Відомо також, що вакцинація проти сезонного грипу на 50 відсотків захищає від калі­форнійського грипу". 
Надія БУДНА
26-11-2009, 10:58
Коментарів 0 Переглядів 6 156

Теги -
Найпоширенішими іменами минулого року були Назарій та Софія

Посадовця підозрюють у привласненні 1,5 млн грн, що були передбачені на ЗСУ
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.