Двоє пацієнтів із діагнозом лептоспіроз перебуває в інфекційному відділенні обласної лікарні. За даними завідувача інфекційного відділення Валентини МИНДРЕСКУ, цього року на лептоспіроз захворіло менше буковинців, ніж торік.
– За дев’ять місяців цього року на лептоспіроз захворіло 23 мешканців області. А за аналогічний період минулого року – 30 осіб, – каже Валентина Борисівна. – Оскільки Буковина є ендемічною зоною для лептоспірозу, то ризик захворюваності високий.
Першими ознаками лептоспірозу є висока температура, головний біль, нудота. Спочатку може здатися, що це грип. Проте на третій-четвертий день з’являється жовтяниця шкіри, зменшується кількість сечовиділень та відчувається біль у литкових м’язах.
– Характерною ознакою лептоспірозу є те, що пацієнт може точно сказати, коли йому стало погано. Адже початок дуже гострий і погіршення стану раптове, – говорить Валентина Миндреску. – Дільничні терапевти спочатку діагностують лептоспіроз як ГРЗ, адже симптоми схожі. Але у цьому випадку кожен втрачений день зменшує шанси на одужання. Летальність при лептоспірозі становить 30 відсотків.
Носіями лептоспір є гризуни та домашні тварини. Із забрудненими водою, овочами та фруктами лептоспіри потрапляють в організм людини.
– Найчастіше з лептоспірозом звертаються у літньо-осінній період, коли збирають урожай на полях, та взимку, коли до осель збігаються гризуни, – каже Валентина Борисівна. (О. Гнідан)
24-11-2009, 10:19
0
3 999