«Вилікувала бронхіт, а почався жах зі шлунком»

Здоров'я
5 888
0
– Нещодавно прийняла курс антибіотиків, а після них розпочався просто жах із шлунком, до того ж, постійно відчуваю здуття, – говорить 25-річна чернівчанка Вероніка. – Після того, як вилікувала бронхіт, вже два тижні маю інші неприємності. Не можу нормально їсти, живу лише на кефірах, йогуртах та сухарях. Схудла вже на чотири кілограми. Постійно відчуваю слабкість, а нещодавно втратила свідомість. Особливо важко вранці – прокидаюся, а в голові паморочиться, зовсім немає сил.

"Дисбактеріоз є майже у всіх"
– Дисбактеріоз (так називається цей стан організму) виникає не лише після вживання антибіотиків. Якщо чесно, то він є майже у всіх. Крім того, можуть виникати проблеми із кишечником і при захворюваннях легень та бронхів (бронхітах, пневмонії), панкреатиті, виразковій хворобі, хірургічних патологіях, – говорить професор Олександр ФЕДІВ, завідувач кафедри внутрішньої медицини та ендокринології БДМУ. – Розрізняють віковий, сезонний та інші види дисбактеріозу. Вони виявляються при різноманітних захворюваннях внутрішніх органів. Антибіотикотерапія, особливо при тривалому застосуванні, теж може спричинити дисбактеріоз. Він проявляється у порушеннях роботи кишечника. Адже є певні бактерії, які заселяють кишечник і без них життєдіяльність організму взагалі неможлива, а антибіотики знищують її.
Основні ознаки дисбактеріозу – метеоризм (підвищене виділення газів), здуття живота, біль у правому або лівому підребер’ї, нудота, іноді – блювання.
За словами лікаря, є два види бактерійних препаратів, які застосовують при лікуванні дисбактеріозу – пребіотики та пробіотики. Пребіотики створюють середовище для нормального розмноження та "приживання" бактерій у кишечнику. Пробіотики містять у своєму складі біфідобактерії, лактобактерії тощо. Тому основний напрямок лікування – призначення саме таких медичних препаратів. Крім того, у кишечнику потрібно створити кисле середовище для нормального функціонування лакто- та біфідобактерій. Тому доцільно вживати кисломолочні продукти, зокрема біокефіри, біойогурти.

"Бактерій у кишечнику – до двох-трьох кілограмів"
– Щоби попередити дисбактеріоз при лікуванні антибіотиками, коли пригнічується бактеріальна флора і розвивається грибкова, лікар повинен призначити протигрибкові препарати – пояснює Олександр Іванович. – Крім того, можна паралельно під час лікування антибіотиками приймати пробіотики, зокрема "Лінекс". Щодо пребіотиків, то найбільш поширені "Лактолоза" і "Лактовіт". "Лактолоза" закислює середовище у кишечнику і дозволяє "доброзичливим" бактеріям розвиватися.
За словами лікаря, бактерії в нашому організмі відіграють дуже важливу роль. Якщо би була можливість зважити бактерії у кишечнику, то ми би побачили, що їхня маса – до двох-трьох кілограмів. Зокрема саме бактерії сприяють синтезу вітамінів групи В. Якщо у хворого спостерігається дисбактеріоз, то страждає і синтез вітамінів, і всмоктування білків, жирів, вуглеводів тощо. А це супроводжується проносами або закрепами.
– Якщо виникають проблеми з кишечником, необхідно звернутися до лікаря, – зауважує Олександр Федів. – За­леж­но від ступеня дисбактеріозу здійснюється лікування, яке повинен призначати винятково лікар. Для профілактики ж варто вживати кисломолочні продукти, особливо – збагачені біобактеріями. Якщо немає протипоказань щодо вживання, то допоможуть також цибуля і часник (фітонциди сприяють кращій роботі кишечнику).
А під час лікування антибіотиками варто консультуватися з лікарем щодо прийняття медикаментів, які попередять виникнення дисбактеріозу. 
Леся Токарюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм