RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Люди, які регулярно займаються спортом, не бояться епідемії! Ми поспілкувалися з чернівчанами, які на власному прикладі показують, що заняття улюбленим видом спорту дарує і здоров’я, і красу.

Рукопашний бій допомагає позбутися давніх болячок
Рукопашний бій дозволяє загартуватися та зміцнити організм відвідувачам "Спортивного оздоровчого центру Джун Юань Цигун та бойових мистецтв".
– Тренування дозволили багатьом людям стати не лише впевненими у собі, але й позбутися давніх болячок, – розповідає старший інструктор та тренер центру Станіслав БОГДАНКО. – Бойове мистецтво загартовує людину. Під час епідемії грипу та пневмонії ніхто із наших учнів не захворів! Покращити здоров’я може кожна людина, яка займається спортом. Головне, щоби він їй подобався.
Велике значення мають заняття на природі. На виїзних семінарах ми проводимо уроки з управління енергією та самозцілення. Семінар може проходити лише 48 годин. Тут жорстка система тренування, але вона дає гарний результат. Принцип – дві години тренування, дві години сну, дві години тренування… Усе – у горах. Є і семінари для менш підготовлених людей. Тут набагато м’якіша система тренування, багато часу йде на контакт з природою. Зараз, під час епідемії, тренування на природі дуже важливі.
Сьогодні зачинений не один оздоровчий гурток. Однак люди повинні займатися вдома. А уроки з улюбленого виду спорту можна знайти у відеозаписі і переглянути вдома. Головне, щоби до всього ви підходили з позитивом. І виховуйте у собі самодисципліну. Бо спорт тоді дає силу, коли ним займаєшся регулярно!
Заняття у центрі дозволяють не лише зміцнити свій організм і оволодіти бойовим мистецтвом, а й досягти гармонії з собою. Тут займаються і чоловіки, і жінки.

"Під час карантину займаємося вдома"
– Займаюся аеробікою вже вісім років, – розповідає чернівчанка Анастасія МАРЧЕНКО. – Мені вже необов’язково відвідувати групові заняття, щодня я тренуюся вдома. Аеробікою почала займатися для того, щоби схуднути і стати гнучкою. Через рік занять помітила, що перестала хворіти. А зараз, у період епідемії, почуваюся чудово. Окрім аеробіки, почала займатися спортивними танцями. Це не лише зміцнення організму, але і насолода для кожної жінки. У спортивних танцях сила тіла поєднується із гнучкістю.
Хвороби налякали людей! Переконана, люди більше почнуть займатися спортом. Наведу приклад. Вже у перший тиждень карантину до мене додому прийшли друзі і… я провела для них заняття. Зараз під час карантину займаємося в мене вдома. Сумно бачити на вулицях дівчат, які сутуляться. А більшість знайомих скаржиться, що їм важко дихати. Незважаючи на молодий вік, багатьом із моїх знайомих поклали діагноз – сколіоз! Звісно, важко дихати! Жінка повинна займатися спортом не лише для здоров’я, але і для того, щоб відчути усю красу свого тіла!

Гірськими стежинами – на велосипеді
– Гори, свіже повітря і прогулянки на велосипеді! Велоспорт – це те, що доступно майже усім! – каже 30-річна Анна КУРИК. – Чи хворію я? Ні. І навіть зараз, коли похолодало, продовжую кататися на велосипеді. Вихідні чи вільний день – і я їду з рідними за місто. Ми ж живемо на Буковині! Тут сама природа підказує: беріть велосипед і вперед гірськими стежками! Велопрогулянки – це і здоров’я, і враження від пейзажів. Чому я почала займатися саме велоспортом? Пригадую, з друзями ми поїхали у гори, у Путильський район. Ми підіймалися з великим труднощами, було важко дихати, часто зупинялися. Аж раптом я побачила, як місцеві діти тримали на плечах спортивні велосипеди і з легкістю бігли на високу гору! На вершині гори вони сідали на велосипеди і мчали вниз гірським хребтом. Обличчя дітей світилися здоров’ям.

Після пробіжок забула про проблеми з тиском
– Вже шість років щоранку я бігаю у парках та вулицями Чернівців, – каже Діна КУРИЛЮК. – Окрім того, стрибаю на скакалці, слухаючи улюблену музику. Навіть якщо на роботі треба бути о 09.00, я вранці бігаю! Мені 31 рік, і я хочу бути здоровою.
Жінка почала займатися бігом після прикрого випадку. Декілька років тому їй у тролейбусі поступилися місцем, бо Діні через зміну артеріального тиску запаморочилося у голові.
– Мені було соромно, – пригадує жінка. – А вже через півроку занять спортом я забула, що таке прискорене серцебиття і запаморочення. Більше того, останні три роки я взагалі не хворіла! Зараз, під час епідемії, продовжую бігати. Ранок, сонне місто, свіже повітря – це дарує і здоров’я, і бадьорість, і просто гарний настрій.
Валерія ЧОРНЕЙ

Дихальна гімнастика очистить легені
Леся Токарюк
Як загартовуватися і які види спорту обрати для профілактики різних хвороб, порадила Ганна СТУПНИЦЬКА, доцент кафедри внутрішніх хвороб та ендокринології БДМУ, лікар-пульмонолог пульмонологічно-алергічного відділення обласної клінічної лікарні.
– Загартовування повинно бути адекватним, – зауважує фахівець. – Найкраще розпочинати загартовувати організм влітку або на початку вересня. Приймаючи душ, можна поступово знижувати температуру води (щодня на один градус). Якщо звикли до холодної води, приймайте контрастний душ.
Можна також використовувати обтирання – спочатку рушник змочують теплою водою, а потім – холодною. Рушник добре витискають і масажними рухами обтирають груди.
Якщо людина страждає на хронічний бронхіт, Ганна Ярославівна радить робити професійний масаж грудної клітки. Крім того, хворим на хронічний бронхіт, а також для профілактики застудних захворювань варто займатися дихальною гімнастикою.
– Завдяки дихальній гімнастиці можна навіть позбутися нападів ядухи, – пояснює Ганна Ярославівна. – Хворим потрібно навчитися правильно дихати – вдих повинен бути спокійний, а видих – подовжений. Для доброго дренажу дихальних шляхів можна вранці виконувати фізичні вправи. Наприклад, "колоти дрова" – руки закинути вгору, а потім різко опустити вниз. Внаслідок цього покращується активність м’язів, відходить мокротиння.
Найкраще для профілактики захворювань не лише легень, а й серцево-судинної системи, займатися плаванням, тенісом. При таких видах спорту працюють усі види м’язів, до того ж, розвивається дихальна система.

Зверніть увагу!
– Найважливіше пам’ятати, що у гострий період респіраторних вірусних інфекцій та при грипі не варто займатися фізкультурою, – каже Юрій БІЛЕЙЧУК, асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ, лікар-інфекціоніст обласної клінічної лікарні. – Після хвороби повинна бути реабілітація хоча би місяць. У будь-якому разі варто порадитися з лікарем, адже зважати потрібно і на вік, і на стан здоров’я пацієнта, і на супутні захворювання.
За словами Юрія Романовича, здоровій людині у час епідемії не зашкодить ранкова гімнастика, спорт, відвідування спортзалів. Це зміцнить імунітет і допоможе боротися з вірусними інфекціями.

Якщо у вас хронічне захворювання легень
За направленням лікаря можна звернутися до обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру на вул. Стеценка, 3. Тут отримаєте професійні масажі та рекомендації щодо заняття лікувальною фізкультурою, залежно від захворювання.

Лікувальні вправи
- Видихніть через рот застояне у легенях повітря – зберіть губи в трубочку і повільно та рівномірно випустіть із себе все повітря без залишку.
- Швидко й агресивно вдихніть через ніс.
- Різко видихніть все повітря через рот, причому якнайнижче в діафрагмі.
- Видихнувши все повітря, закрийте рот, затримайте подих і втягуйте живіт, рахуючи до восьми-десяти.
- Розслабтеся й вдихніть. Розслабте м’язи живота. Вдихаючи, ви повинні відчути, як повітря вривається у ваші легені.
"Долоньки" – одна із вправ системи оздоровлення А. Н. Стрельникової. Станьте прямо, зігніть руки в ліктях і "покажіть долоні глядачеві". Робіть короткі, ритмічні вдихи носом і одночасно стискайте долоні в кулаки. Підряд зробіть чотири різкі ритмічні вдихи носом. Потім руки опустіть і відпочиньте три-чотири секунди. Зробіть ще чотири короткі гучні вдихи й знову – пауза. Здійснюйте активний вдих носом та нечутний видих через рот. Плечі в момент вдиху – нерухомі. Вправу "Долоньки" можна робити стоячи й сидячи.

Єдине, що може перешкоджати дихальним вправам – дуже тісний одяг. Лікарі взагалі не рекомендують носити тісний одяг, адже він утруднює не лише подих, але й циркуляцію крові та лімфи.
12-11-2009, 11:09
Коментарів 0 Переглядів 4 499

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.